Medycyna PZWL.pl

PZWL

Przeczytaj artykuł

Krwinek i jego wielka misja ratunkowa

Krwinek od malutkiego chciał zostać superbohaterem. Kiedy nadeszła okazja ratowania ludzkiego życia, nie wahał się dołączyć do wielkiej akcji ratunkowej. Za pośrednictwem bajki, którą mistrzowsko zinterpretował Piotr Adamczyk, tłumaczymy dzieciom, jak ważne jest pomaganie innym, a dorosłych namawiamy do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Czytaj więcej

„Medyczne czynności ratunkowe” – recenzja

Ratownictwo Medyczne to temat o którym ukazało się bardzo wiele pozycji książkowych. Jedną z najnowszych książek jest repetytorium: „Medyczne czynności ratunkowe” pod redakcją Przemysława Paciorka i Amelii Patrzała.

Czytaj więcej

Medycyna ratunkowa. Postępowanie przedszpitalne w obrażeniach ciała

Z całym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to najlepsza z dotychczasowych pozycji z dziedziny Medycyny Ratunkowej z jaką miałem styczność. Książka jest napisana bardzo "lekkim", "przystępnym" językiem co jest niezmiernie trudne przy opisywaniu tak skomplikowanych treści. Przyznam szczerze, iż książkę czytam z zaangażowaniem porównywalnym raczej do dobrej powieści, aniżeli suchego podręcznika. Co niewątpliwie jest ogromną zaletą.

Czytaj więcej

Prośba ratowników medycznych

Ratownicy medyczni, którzy interweniują na miejscu wypadków, napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z bliskimi poszkodowanych. Dlatego, zaproponowali, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, IE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.

Czytaj więcej


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy