Medycyna PZWL.pl

PZWL

Cykl seminariów dla lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych "RAK PIERSI- profilaktyka, diagnostyka i leczenie"

Nikodem
Nowość

Szanowni Państwo,

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet – co szósta kobieta w Polsce zachoruje na ten nowotwór. W tym roku taką informację usłyszy ponad 18000 pań...

Wczesne rozpoznanie i właściwe leczenie jest warunkiem nie tylko przeżycia chorych na nowotwór piersi, ale także ograniczenia rozległości leczenia chirurgicznego i ubocznych skutków chemioterapii oraz radioterapii.

Oprócz współpracy z onkologami niezbędny jest ścisły kontakt pacjentki ze swoim lekarzem rodzinnym i pielęgniarką w miejscu zamieszkania, gdyż właśnie te osoby pacjentka zna najlepiej i darzy największym zaufaniem. To właśnie od swojego lekarza i pielęgniarki kobieta może dowiedzieć się o profilaktyce i wczesnym rozpoznaniu. To lekarz i pielęgniarka wskazują pacjentce, gdzie i do kogo ma się zgłosić w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia raka piersi, to oni udzielają pierwszych porad w trakcie leczenia i wystąpienia powikłań.

Dlatego zespół lekarzy onkologów, przy czynnym wsparciu firmy AVON, organizacyjnej pomocy Wydawnictwa Lekarskiego PZWL oraz pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, przygotował cykl bezpłatnych spotkań dla lekarzy i pielęgniarek, podczas których przedstawione zostaną problemy diagnostyki, leczenia i postępowania po leczeniu u chorych na raka piersi.

Serdecznie zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w spotkaniach, a także współpracy z nami - dla dobra leczonych kobiet. Uwaga! Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a liczba miejsca ograniczona.

 

W celu zgłoszenia udziału w seminarium prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie  http://i.pzwl.pl/rakpiersi/

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Zobacz także

Leczenie osobista pompą insulinową – podręcznik dla pielęgniarek i położnych

Oddajemy w Państwa ręce podręcznik dotyczący zasad leczenia cukrzycy przy użyciu osobistej pompy insulinowej. Ta forma terapii daje wyjątkowe możliwości osobie, która z jednej strony pragnie utrzymywać poziom glukozy w normie, aby chronić się przed rozwojem powikłań choroby, a z drugiej strony jednocześnie chce się w pełni realizować zawodowo, sportowo, życiowo.

Czytaj więcej

Nowoczesne rozwiązania w zapobieganiu zakażeniom szpitalnym

Profilaktyka zakażeń związanych z opieką zdrowotną (ang. Healthcare-Associated Infections, HAI), obok właściwego rozpoznawania i leczenia, jest priorytetem wszystkich działań określanych ogólnie jako nadzór nad zakażeniami w warunkach szpitalnych i pozaszpitalnych. Zasady i poziomy profilaktyki powinny być jasno określone w dobrze przygotowanych, opartych na dowodach naukowych (EBM – Evidence Based Medicine) procedurach, zgodnych z rekomendacjami towarzystw naukowych i uwarunkowaniami prawnymi.

Czytaj więcej

pixabay

Profilaktyka zakażeń – zakłucia ostrym sprzętem

Pielęgniarki w największym stopniu narażone są na ryzyko zakażeń wskutek zakłuć ostrym sprzętem medycznym. W Polsce brakuje jednak ujednoliconego modelu postępowania poekspozycyjnego, a istniejące przepisy nie zabezpieczają nas w pełni przed zakażeniem. Tymczasem dane szacunkowe mówią, że co roku dochodzi u nas do 37 tys. zakłuć ostrym sprzętem medycznym – to 100 dziennie! Czy to rzeczywista liczba, skoro nie ma mechanizmów pozwalających na precyzyjne monitorowanie takich niepożądanych zdarzeń?

Czytaj więcej

Wydarzenia

AKADEMIA RAKA PIERSI nowości, wyzwania, kontrowersje EDYCJA 2019

Czytaj więcej

AKADEMIA RAKA PIERSI nowości, wyzwania, kontrowersje EDYCJA 2019

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy

FB