Medycyna PZWL.pl

PZWL

Finał konkursu „Położna Przyszłości – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”

Nikodem
Nowość

Trwa pierwsza edycja konkursu „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”.
W poniedziałek 24 kwietnia br. w Warszawie laureatki I etapu konkursu – studentki 13 polskich uczelni medycznych - powalczą w finale o tytuł Położnej Przyszłości 2017 oraz główną nagrodę – miesięczny staż w warszawskim Szpitalu św. Zofii. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej w Polsce oraz wyłonienie najlepszego studenta w kraju. Obecność na uroczystym zakończeniu konkursu zapowiedziała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

Znaczy położna...
Olimpiada to mądra promocja zawodu położnej, przed którym nowe wyzwania, m.in.: samodzielne prowadzenie ciąży fizjologicznej, edukacja przedporodowa, sprawowanie kompleksowej opieki nad rodzącą, matką i noworodkiem czy wsparcie w okresie  laktacji. Dziś podstawowe znaczenie mają nie tylko profesjonalne działania, ale też komunikacja interpersonalna, umiejętność wsparcia medycznego i psychologicznego. Wejście na rynek pracy Położnych Przyszłości - dobrze wykształconych, nowoczesnych i  kompetentnych 

z pewnością wzmocni rangę naszej profesji - ocenia Leokadia Jędrzejewska, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, członek komisji egzaminacyjnej konkursu.

ABC konkursu...
Konkurs skierowany jest do studentów położnictwa i ma dwuetapowy charakter. Pierwszy etap odbył się 27 marca br. w 13 uczelniach medycznych jednocześnie i wzięło w nim udział ponad 300 studentów z całej Polski (w tym jeden mężczyzna – przyszły położny. Drugi etap (do którego zaproszeni zostali zdobywcy największej liczby punktów ze swojej uczelni - same Panie) odbędzie się w formie testu i egzaminu praktycznego 24 kwietnia w godz. 9.00 – 15.00 w Warszawie w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii. Studentki będą musiały wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, ale także właściwą postawą zawodową, na którą składają się m. in. kultura osobista, komunikacja interpersonalna oraz estetyka wyglądu.

Pod prestiżowym skrzydłem...

Do tegorocznej I edycji olimpiady przystąpiły uczelnie medyczne z: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy
i Wrocławia. W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego olimpiady oraz obiektywizmu w Kapitule Konkursu zasiedli przedstawiciele m.in.:

 • Polskiego Towarzystwa Położnych,
 • Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych,
 • Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie,
 • Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych,
 • Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych,
 • Prenatalis Sp. z o.o.
 • oraz Akademii Malucha Alantan - inicjatora i organizatora konkursu.

 

Pozostałe informacje dostępne są na stronie konkursu: www.akademia-ama.pl/olimpiada

Biuro konkursu: Katarzyna Leciejewska tel. 605 333 681, Daria Foroncewicz tel.  504 152 778

Oceń

 • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy