Medycyna PZWL.pl

PZWL

Rejestr GOLD AF

alż Tagi: kardiochirurgia , kardiologia , migotanie przedsionków
Nowość
pixabay

DUBLIN, 7 kwietnia 2015, Firma Medtronic plc (NYSE: MDT) ogłosiła włączenie pierwszego pacjenta do rejestru GOLD AF - pierwszego tego typu, prospektywnego, obserwacyjnego badania klinicznego dotyczącego wykorzystania technologii Phased RF w leczeniu pacjentów z objawowym migotaniem przedsionków (AF). Wieloośrodkowy rejestr oceni rzeczywiste wyniki leczenia za pomocą wieloelektrodowego cewnika PVAC GOLD - do ablacji żył płucnych oraz innych cewników wykorzystujących technologię Phased RF firmy Medtronic. 

Technologia Phased RF firmy Medtronic to innowacyjny system ablacji, który dostarcza prąd o częstotliwości radiowej RF umożliwiający całkowitą eliminację lub zablokowanie możliwości dostania się do lewego przedsionka niepożądanych impulsów elektrycznych, odpowiedzialnych za powstawanie lub podtrzymanie migotania przedsionków. Zabieg kardiologiczny z wykorzystaniem tego systemu wykonano już u ponad 30.000 pacjentów i jest on zatwierdzony w Europie, Azji, Afryce Południowej, Australii i Kanadzie. System nie jest zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie przechodzi ocenę IDE w ramach badania VICTORY AF. 

„Rejestr GOLD AF daje nam możliwość dalszej oceny i odkrycia wszystkich możliwości technologii Phased RF, powiedział dr L.V.A. Boersma, kardiolog pracujący w St. Antonius Ziekenhuis Nieuwegein, w Holandii. Będziemy mieli dostęp do danych dużej grupy pacjentów leczonych z wykorzystaniem PVAC GOLD - cewnika, który służy do szybkiego mapowania, ablacji i izolacji żył płucnych. Izolacja żył płucnych jest najbardziej skuteczną terapią w leczeniu objawowego migotania przedsionków, a cewnik PVAC GOLD pozwala na wykonanie jej w sposób najbardziej efektywny”.

O rejestrze GOLD AF

Rejestr GOLD AF pozwoli na ocenę skuteczności terapii z wykorzystaniem cewników PVAC GOLD u chorych z napadowym lub przetrwałym AF, cierpiącym tylko na AF lub z powodu innej choroby powodującej AF i dostarczy danych na temat jej skuteczności podczas zabiegu oraz w fazie odległej, a także innych danych związanych z procedurą stosowania systemu i charakterystyką pacjentów. Do badania włączonych zostanie 1000 pacjentów w 50 ośrodkach, w 11 krajach (Belgii, Francji, Niemczech, Grecji, Izraelu, Włoszech, Holandii, Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii), a okres obserwacji wyniesie 12 miesięcy. „Migotanie przedsionków jest rosnącym problemem zdrowotnym, który dotyczy milionów ludzi na całym świecie. Dzięki GOLD AF będziemy mieli dostęp do szerszej bazy informacji klinicznych, które pomogą nam zaspokoić potrzeby pacjentów teraz i w przyszłości”- powiedziała Reggie Groves, wiceprezes i dyrektor działu AF Business Solutions grupy Cardiac and Vascular w firmie Medtronic. 

O cewniku PVAC GOLD

Cewnik PVAC GOLD dzięki wykorzystaniu lepszej przewodności cieplnej złotych elektrod, w porównaniu do elektrod platynowych systemu pierwszej generacji, to najbardziej optymalna metoda izolacji żył płucnych. Poprzez dostarczanie prądu o częstotliwości radiowej RF przez dziewięć elektrod (wszystkie jednocześnie lub wybrane pary) cewnik PVAC GOLD pozwala lekarzom bezpiecznie i skutecznie tworzyć bliznę zapewniającą skuteczne zablokowanie niepożądanych impulsów elektrycznych pochodzących z żył płucnych. Złote elektrody zapewniają cztery razy lepszą przewodność cieplną w porównaniu z poprzednikami z platyny, oferując bardziej dokładny pomiar temperatury oraz usprawnione dostarczanie energii[1].

Cewnik PVAC GOLD jest ukształtowanym anatomicznie, wieloelektrodowym narzędziem umożliwiającym lekarzom łatwe znalezienie odpowiedniego miejsca i zapewnienie stabilizacji cewnika bez względu na różnice anatomiczne występujące u poszczególnych pacjentów. Pochylenie końcówki cewnika względem trzonu pomaga lekarzom znaleźć optymalną pozycję podczas wykonywania aplikacji. Po zabiegu ablacji, cewnik umożliwia weryfikację izolacji żył płucnych wykorzystując stymulację i mapowanie elektryczne żył.

We współpracy z wiodącymi klinicystami, badaczami i naukowcami na całym świecie, firma Medtronic oferuje najszerszą gamę innowacyjnych technologii medycznych do interwencyjnego i chirurgicznego leczenia chorób układu krążenia i zaburzeń rytmu serca. Celem firmy jest dostarczanie produktów i usług, które zapewniają najwyższą wartość kliniczną i ekonomiczną zarówno konsumentom jak i jednostkom opieki zdrowotnej na całym świecie. 

O MEDTRONIC

Medtronic, Inc. (www.medtronic.com) z siedzibą w Minneapolis jest globalnym liderem w dziedzinie technologii medycznych – uśmierzania bólu, przywracania zdrowia i wydłużania życia milionom osób na całym świecie.

W przypadku wszelkich stwierdzeń o charakterze prognostycznym istnieje ryzyko błędu, co opisuje się w okresowych sprawozdaniach firmy Medtronic składanych do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych. Rzeczywiste wyniki mogą różnić się znacząco od prognozowanych.

[1] Haines et al, Evaluation of Gold/Platinum Electrode Multipolar Phased RF Ablations in a Swine Model: Characteristics of Energy Delivery Performance in a Swine Thigh Muscle Preparation, ESC Abstracts 2013

 Materiały prasowe

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Zobacz także

29 października – Światowy Dzień Udaru Mózgu

29 października obchodzony jest Światowy Dzień Udaru Mózgu, ustanowiony przez World Stroke Organization (WSO). Ma on uświadamiać, jak groźnym zjawiskiem jest udar mózgu i jego konsekwencje, ale przede wszystkim, jak do niego nie dopuścić. W tym roku Fundacja Udaru Mózgu nagłaśnia kampanię STOP MIGOTANIU przypominając, że to migotanie przedsionków jest jedną z najgroźniejszych przyczyn udaru mózgu, z którą na szczęście można skutecznie walczyć.

Czytaj więcej

Partnerem konkursu SUPERMEDICUS został portal medme.pl

Partnerem II edycji konkursu SUPERMEDICUS został portal medme.pl. W sumie do plebiscytu zostało nominowanych ponad 50 firm i placówek medycznych z całej Polski. Do 31. sierpnia powinny one wysłać wypełniony formularz konkursowy, który można pobrać ze strony:http://supermedicus.pl/o-konkursie/materialy-konkursowe. Zwycięzcy konkursu odbiorą statuetki SUPERMEDICUS 24. października w Warszawie podczas Wielkiej Gali.

Czytaj więcej

Procedura rozpoznawania i raportowania postaci zakażeń szpitalnych

Jest to procedura obowiązkowa dla każdego podmiotu leczniczego i zakładów opieki zdrowotnej, które świadczą całodobowe usługi medyczne. Osobami, które są bezpośrednio odpowiedzialne za rejestr rozpoznanych zakażeń szpitalnych – przedstawia to algorytm – są pielęgniarki epidemiologiczne. Jednym z priorytetowych celów polityki zdrowotnej w Unii Europejskiej jest monitorowanie i ograniczenie zagrożeń epidemiologicznych związanych z zakażeniami występującymi w placówkach służby zdrowia.

Czytaj więcej

Procedura rozpoznawania i raportowania postaci zakażeń szpitalnych

Jest to procedura obowiązkowa dla każdego podmiotu leczniczego i zakładów opieki zdrowotnej, które świadczą całodobowe usługi medyczne. Osobami, które są bezpośrednio odpowiedzialne za rejestr rozpoznanych zakażeń szpitalnych – przedstawia to algorytm – są pielęgniarki epidemiologiczne. Jednym z priorytetowych celów polityki zdrowotnej w Unii Europejskiej jest monitorowanie i ograniczenie zagrożeń epidemiologicznych związanych z zakażeniami występującymi w placówkach służby zdrowia.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy