Medycyna PZWL.pl

PZWL

Leczenie bólu

Jerzy Wordliczek, Małgorzata Krajnik, Jan Dobrogowski
Nowość Polecane

W książce opisano mechanizmy powstawania bólu, jego charakter i rodzaje w poszczególnych zespołach chorobowych. Przedstawiono metody leczenia farmakologiczne (lekami uśmierzającymi ból), metody psychologiczne (psychoterapię, trening autogenny) oraz fizjoterapię i zabiegi chirurgiczne. 
W kolejnym, drugim wydaniu tej publikacji przedstawiono współczesne poglądy na leczenie bólu z uwzględnieniem możliwości i perspektyw terapeutycznych, m.in. na podstawie poziomów wiarygodności według EBM. Wydanie to uzupełniono o rozdziały dotyczące farmakogenetyki w terapii bólu, niekorzystnych interakcji lekowych i rzadko występujących zespołów bólowych. 
Publikacja adresowana jest do lekarzy klinicystów, specjalistów z różnych dziedzin, lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i rodzinnych.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Zmiany zapalne błony śluzowej jamy ustnej w przebiegu chemioterapii

Błona śluzowa jamy ustnej stanowi tkankę szczególnie narażoną na działanie cytotoksyczne leków przeciwnowotworowych (z uwagi na szybko zachodzące procesy proliferacyjne). Cytostatykami szczególnie predysponującymi do pojawienia się zmian zapalnych w obrębie jamy ustnej są antymetabolity, w tym: metotreksat (zwłaszcza po 5–8 dniach od zastosowanego leczenia) oraz 5-fluorouracyl.

Czytaj więcej

Rola oksykodonu w farmakoterapii bólu

Profesor Waldemar Machała, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej-CSW w Łodzi, opowiada o możliwościach zastosowania oksydonu, leku o 1/3 słabszego od morfiny, którym skutecznie można stosować w farmakoterapii bólu pooperacyjnego.

Czytaj więcej

Zapalenie gruczołu sutkowego

Zapalenie sutka (mastitis) może objawiać się w postaci obrzęku, zaczerwienienia i bólu piersi. Zdarza się, że towarzyszy mu powiększenie węzłów chłonnych pachowych. Czasami stan zapalny może spowodować powstanie ropnia.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy