Medycyna PZWL.pl

PZWL

Zaburzenia krzepnięcia krwi dla anestezjologów

Elżbieta Nowacka
Nowość Polecane

Praktyczna publikacja, która przybliży lekarzom anestezjologom trudną tematykę hemostazy, ułatwi podejmowanie decyzji terapeutycznych w warunkach sali operacyjnej lub na oddziale intensywnej terapii.

W publikacji opisano takie zagadnienia, jak:

· fizjologia hemostazy,
· badania zalecane do oceny funkcji układu krzepnięcia,
· testy generacji trombiny i oceniające funkcję płytek,
· nowe leki hemostatyczne,
· wpływ zakażenia na układ hemostazy,
· zaburzenia krzepnięcia a stres okołooperacyjny,
· obowiązujące wytyczne okołooperacyjnego postępowania anestezjologicznego u pacjentów stosujących leki wpływające na układ krzepnięcia.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Zespół wczesnej kolaguopatii

W ramach cyklu nagrań pod wspólnym tytułem Wiedza i pasja w codziennej praktyce Wydawnictwa Lekarskiego PZWL Profesor dr hab. n. med. Ewa Mayzner-Zawadzka z Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego opowiada o kolaguopatii, czyli zespole zaburzeń krzepnięcia. W swojej wypowiedzi porusza takie kwestie, jak przyczyny występowania kolaguopatii, możliwości jej zapobiegania oraz konsekwencje występowania. Zapraszamy do oglądania!

Czytaj więcej

Biofizyka. 500 pytań testowych

Zbiór zadań „Biofizyka. 500 pytań testowych” powstał na wyraźne zapotrzebowanie studentów, którzy wielokrotnie zgłaszali brak tego typu publikacji. Na uczelniach medycznych testy wielokrotnego wyboru to obecnie jedna z najczęściej stosowanych form weryfikacji zakresu nabytej wiedzy. Samodzielne ich rozwiązywanie prowadzi do wprawy oraz umożliwia obiektywną i szybką samoocenę posiadanych wiadomości. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, postanowiliśmy oddać do rąk naszych Czytelników niniejszą pozycję.

Czytaj więcej

Osteoporoza – problem interdyscyplinarny

W ostatnich nastąpił ogromny postęp wiedzy z zakresu biologii kości, mięśni i innych narządów związanych z powstawaniem osteoporozy prowadzącej do złamań. W zapomnienie idzie już kość rozumiana jako tkanka podporowa i osteoporoza jako jej schorzenie. Tradycyjny bowiem podział organizmu na: narząd ruchu, narząd wydzielania wewnętrznego, układ pokarmowy i centralny system nerwowy jest już dalece niewystarczający, gdyż każdy z tych narządów jest również organem wydzielania wewnętrznego.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy