Medycyna PZWL.pl

PZWL

Refluks krtaniowo-gardłowy

Dymek Andrzej, Dymek Lucyna
Polecane

Przekazujemy Państwu publikację, która w sposób całościowy prezentuje problematykę refluksu krtaniowo-gardłowego – LPR (laryngopharyngeal reflux).
LPR jest specyficzną odmianą kliniczną refluksu żołądkowo-przełykowego, w której objawy chorobowe zlokalizowane są poza przewodem pokarmowym. Obecnie dysponujemy właściwym narzędziem do diagnostyki i monitorowania tej choroby – pH-metrią gardła.
 
Jeśli publikacja ta przyczyni się do lepszego poznania przez lekarzy istoty tego schorzenia i poprawi skuteczność terapeutyczną, nasz cel zostanie osiągnięty.
dr n. med. Lucyna Dymek i dr n. med. Andrzej Dymek
 
„…Inne zalety tej pozycji książkowej, to wskazanie, jak liczne objawy i zespoły chorobowe mogą mieć u podłoża LPR: zapalenie krtani, kaszel, astma refluksowa, nadżerki zębowe, a nawet wysiękowe zapalenie ucha. To także trafnie dobrane ryciny pokazujące mechanizm schorzenia oraz przejrzyste, starannie opracowane pod względem graficznym i merytorycznym algorytmy postępowania diagnostycznego. A na koniec – przegląd metod leczniczych od profilaktyki, przez farmakoterapię, po leczenie chirurgiczne…”
prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Polecane publikacje

Zobacz także

Zapalenie gruczołu sutkowego

Zapalenie sutka (mastitis) może objawiać się w postaci obrzęku, zaczerwienienia i bólu piersi. Zdarza się, że towarzyszy mu powiększenie węzłów chłonnych pachowych. Czasami stan zapalny może spowodować powstanie ropnia.

Czytaj więcej

Wirusowe zapalenie wątroby typu C jako problem zakażeń szpitalnych w Polsce

Wirusowe zapalenie wątroby typu C stanowi istotny problem kli¬niczny, diagnostyczny, epidemiologiczny oraz społeczny w Polsce i na świecie. Czynnikiem etiologicznym tego zapalenia jest wirus HCV (ang. hepatitis C virus), który jest przenoszony za pośred-nictwem krwi i preparatów krwiopochodnych. Według danych szacunkowych w Polsce jest zakażonych około 730 000 osób, a na świecie około 170 mln. U wielu osób rozpoznanie lekarskie dotyczy już późnych następstw WZW typu C, w postaci marskości wątroby lub raka wątroby.

Czytaj więcej

pixabay

Zapobieganie i leczenie grypy

Szanowni Państwo, w dniu 22 września 2015 r. w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych odbyła się konferencja prasowa organizowana w ramach prowadzonej przez Urząd Kampanii Ogólnopolskiej „Lek Bezpieczny”. Tematem spotkania z mediami było „Zapobieganie i leczenie grypy”.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy