Medycyna PZWL.pl

PZWL

Dziecko z niepełnosprawnością ruchową

Maria Borkowska
Nowość Polecane

W ostatnich latach dokonała się znacząca zmiana w podejściu do osób niepełnosprawnych doprowadzając do weryfikacji dotychczasowych sposobów usprawniania. Obecnie nikt już nie podważa konieczności wieloprofilowego usprawniania dzieci bez odrywania ich od domu rodzinnego i środowiska, w którym się wychowują.
 
W tym poradniku rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych znajdą wyczerpujące informacje na temat rehabilitacji, najczęściej stosowanych metod usprawniania ruchowego, a także postępowanie leczniczo-usprawniające w codziennych czynnościach.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Polecane publikacje

Recenzje

Zobacz także

pixabay

Rehabilitacja dzieci z chorobami ośrodkowego układu nerwowego

Wielokierunkowa stymulacja prawidłowego rozwoju u noworodków i dzieci z chorobami ośrodkowego układu nerwowego może zapobiec wielu dramatycznym powikłaniom. Dzieci zagrożonych wystąpieniem zespołu porażenia mózgowego jest coraz więcej. Do grupy ryzyka należą przede wszystkim wcześniaki. w przypadku tych dzieci stymulacja powinna być prowadzona już od pierwszych dni życia tak, aby nie rozwinął się zespół porażenia mózgowego. Ważne jest skierowanie takiego dziecka na ścieżkę prawidłowego rozwoju. Zapraszamy od odsłuchania wypowiedzi Dr hab. n. med. prof. nadzw. Marka Jóźwiaka z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Czytaj więcej

Seksualność: akceptacja zamiast mitów

„Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną to wciąż temat tabu” – to zdanie, powtarzane w setkach artykułów, audycji radiowych i telewizyjnych oraz na wykładach na wyższych uczelniach, świetnie charakteryzuje poziom społecznej wiedzy na ten temat. Co jednak zrobić, by „odtabuizować” ten aspekt życia osób z niepełnosprawnością? Na pewno potrzebna jest do tego rzetelna i poparta głębokimi badaniami wiedza.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy