Medycyna PZWL.pl

PZWL

Wzorce protokołów operacyjnych w chirurgii ogólnej i naczyniowej

Jamal J. Hoballah, Carol E. H. Scott-Conner
Nowość Polecane

226 rozdziałów – opisów zabiegów stanowiących listę typowych operacji chirurgii ogólnej i naczyniowej

· Sprawdzone narzędzie do prawidłowego sporządzenia dokumentacji pooperacyjnej
· Napisane przez wybitnych specjalistów z dziedziny

„Chirurdzy kochają operowanie, ale nikt nie lubi pracy papierkowej. Protokół operacyjny, zwany powszechnie opisem operacji, jest jednym z najważniejszych elementów dokumentacji medycznej, który jest sporządzany przez chirurga. Dokładne odnotowanie tego, co wydarzyło się w sali operacyjnej – jakie były wskazania, co stwierdzono, co wykonano, kto uczestniczył w operacji, jakich szwów i narzędzi użyto, jakie stwierdzono anomalie anatomiczne – jest podstawową umiejętnością, której chirurg musi się nauczyć. Obecnie lekarze szkolący się w zakresie chirurgii rzadko otrzymują szczegółową instrukcję, jak stworzyć zwięzły protokół operacyjny zawierający kluczowe informacje. Chcielibyśmy, aby z książki, którą oddajemy do rąk Czytelnika, korzystały właśnie osoby szkolące się z zakresu chirurgii.

· Tom 1 - przełyk, żołądek i dwunastnica, jelito cienkie i wyrostek robaczkowy
· Tom 2 - jelito grube, odbyt, odbytnica i okolica krzyżowo-guziczna, wątroba i drogi żółciowe, trzustka
· Tom 3 - śledziona, leczenie przepuklin i operacje przy martwiczym zapaleniu powięzi, piersi, węzły chłonne, głowa i szyja, inne procedury
· Tom 4 - niedrożność naczyń mózgowych, niedrożność tętnic krezkowych i nerkowych, niedrożność aortalno-biodrowa, niedrożność podpachwinowa, tromboembolektomia.
· Tom 5 - tętniaki, choroby żył, tworzenie dializacyjnych przetok tętniczo-żylnych, sympatektomia, amputacje, inne procedury oraz skorowidz.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

pixabay

Zapobieganie zakażeniom miejsca operowanego

Najważniejszym zadaniem zakładów opieki zdrowotnej jest zapewnienie chorym wymagającym leczenia operacyjnego jak najbezpieczniejszych warunków przez świadczenie wysokiej jakości usług. Jednym z jej elementów jest walka z zakażeniami szpitalnymi. Na profilaktykę tych zakażeń składa się znajomość czynników ryzyka rozwoju zakażenia miejsca operowanego, przestrzeganie zasad postępowania aseptycznego i higieny szpitalnej, szybkie rozpoznanie, właściwe leczenie i rejestrowanie. Analiza epidemiologiczna ZMO u pacjentów z oddziałów chirurgicznych jest najlepszym wskaźnikiem oceny pracy oddziału.

Czytaj więcej

Rozwój chirurgii małoinwazyjnej

Profesor dr hab. n. med. Jacek Gawrychowski w cyklu PZWL-u „leczenie okołooperacyjne” opowiada o tym, co nowego w torakochirurgii. Profesor zauważa w torakochirurgii szansę na minimalizację minimalizację dostępu operacyjnego. Jakie są perspektywy rozwoju tej techniki? Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy