Medycyna PZWL.pl

PZWL

Parazytologia kliniczna w ujęciu wielodyscyplinarnym

Zbigniew Pawłowski
Nowość Polecane

Książka obejmuje w sposób całościowy zagadnienia parazytologii klinicznej. Jej pierwsza część zawiera podstawowe wiadomości dotyczące epidemiologii, diagnostyki i leczenia inwazji pasożytniczych. W części drugiej przedstawiono główne objawy chorobowe i ich związek z inwazjami pasożytniczymi, a także problemy, z jakimi mogą się zetknąć lekarze specjalizujący się w różnych dziedzinach medycznych, m.in. pediatrzy, lekarze rodzinni, ortopedzi, chirurdzy, okuliści, psychiatrzy, dermatolodzy oraz ginekolodzy i urolodzy. Określono też, jacy pacjenci wymagają szczególnej opieki. W części trzeciej opisano najważniejsze inwazje pasożytnicze. Publikacja jest adresowana do lekarzy pierwszego kontaktu i innych specjalistów, którzy w praktyce stykają się z inwazjami i chorobami pasożytniczymi. Może być również przydatna jako podręcznik dla studentów wydziałów medycznych, ponieważ zawiera treść objętą programami nauczania obowiązującymi na uczelniach medycznych.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Fascynująca dziedzina wielu możliwości

Medyczna dyscyplina dla ludzi z pasją W onkologii jest mnóstwo do odkrycia i do zbadania, a świadomość, że można coraz sku-teczniej pomagać pacjentom to źródło ogromnej satysfakcji. Dlatego specjalizacje onkolo-giczne to świetne rozwiązanie dla lekarzy, którzy planując przyszłość stawiają na rozwój zawodowy i naukowy – zapewniają prof. Maciej Krzakowski, kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie i konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej oraz dr hab. n. med. Bożena Cybul-ska – Stopa z Narodowego Instytutu Onkologii - Państwowego Instytutu Badawczego, Oddział w Krakowie.

Czytaj więcej

Kompendium farmakologii pod red. Prof. Dr. hab. n. med. Waldemara Jańca

W IV wydaniu Kompendium farmakologii szerzej omówiono wszystkie podstawowe zagadnienia współczesnej farmakologii oraz w zwięzły sposób scharakteryzowano sposoby oddziaływania leków na procesy transmisji receptorowej i neuronalnej. Sprecyzowano także mechanizmy działania hormonów, neurohormonów i cytokin. Poszerzony rys historyczny umożliwia ogólne spojrzenie na kształtowanie się teorii działania leków i kierunków działań terapeutycznych. W celu przybliżenia zagadnień mechanizmów działania i farmakodynamiki leków w określonych jednostkach chorobowych opisy wielu grup leków poprzedzono omówieniem podstaw patofizjologicznych lub kliniczną charakterystyką procesów chorobowych, w których dana grupa leków znajduje zastosowanie.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy