Medycyna PZWL.pl

PZWL

Mikrobiologia w kosmetologii

Anna Budzyńska, Joanna Kwiecińska-Piróg, Agnieszka Kaczmarek
Nowość Polecane

Mikrobiologia w kosmetologii w zwięzły sposób omawia praktyczne wskazówki dotyczące zasad higienicznego postępowania w salonach kosmetycznych oraz wiedzę teoretyczną z zakresu mikrobiologii ogólnej i immunologii infekcyjnej. Książka przedstawia, m.in.:

  • rolę wirusów, bakterii i grzybów w kosmetologii;
  • zakażenia skóry i jej przydatków;
  • drobnoustroje występujące w kosmetykach.

Publikacja skierowana jest do studentów kosmetologii, pracowników salonów kosmetycznych, Wellness & SPA oraz osób, które podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe z zakresu kosmetologii.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Polecane publikacje

Zobacz także

Maj, a PZWL naj

Znów kwitną konwalie, znów pieką się placki z rabarbarem, znów PZWL wygrywa konkurs na najlepszą książkę naukową i zdobywa specjalne wyróżnienie. To znak, że przybył nasz kolega maj – by przywołać poetkę Agnieszkę z Saskiej Kępy. Wiosna nabrała kolorów.

Czytaj więcej

„Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Kosmetologia twarzy”

Książka została napisana z myślą o lekarzach, kosmetyczkach oraz wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, urodę i powodzenie w życiu. Publikacja w holistyczny sposób wyjaśnia zagadnienia związane z kosmetologią oraz związane z pielęgnacją skóry. Pozwala zrozumieć, że dobra kondycja skóry wpływa również na nasze samopoczucie i zdrowie, a zabiegi kosmetyczny pozwalają to osiągnąć.

Czytaj więcej

Leczenie ran zakażonych

Rany możemy podzielić na tzw. ostre, do których należą np. oparzenia, rany chirurgiczne lub urazowe, i rany przewlekłe – odleżyny, owrzodzenia żylakowe, zespół stopy cukrzycowej. Dużym wyzwaniem dla współczesnej medycyny są rany przewlekłe (proces gojenia trwa powyżej 6 tygodni) i rany zakażone. Możemy dokonać również innego podziału wszystkich ran, uwzględniając konieczność leczenia miejscowego, na rany niezakażone, zakażone oraz zagrożone ryzykiem infekcji.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy