Medycyna PZWL.pl

PZWL

6 Konferencja Postępy w Badaniach Biomedycznych PBB

SKN przy Katedrze i Zakładzie Histologii i Embriologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na VI Konferencję „Postępy w badaniach biomedycznych” dla naukowców, lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, inżynierów i studentów.

Badania biomedyczne stanowią jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin ścisłych. Śledzenie postępów w szeroko rozumianych naukach biomedycznych znajduje się w kręgu zainteresowań zarówno studentów kierunków medycznych, przyrodniczych, technicznych jak i lekarzy, diagnostów oraz firm i konsorcjów finansujących rozwój nauki. Z uwagi na interdyscyplinarny charakter konferencja stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń między badaczami, umożliwia przeprowadzenie konstruktywnej dyskusji oraz zaprezentowania własnych sukcesów i innowacji. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebie nieustannego pogłębiania wiedzy postanowiliśmy zaproponować Państwu udział w naszej ogólnopolskiej Konferencji, która odbędzie się w dniach 5-6 grudnia 2015 roku w Centrum Biostruktury WUM przy ulicy Chałubińskiego 5 w Warszawie.

Konferencja podzielona została na 7 sesji tematycznych:

 • Sesja doktorancka,
 • Onkologia molekularna,
 • Nowe technologie w naukach biomedycznych,
 • Biomarkery i diagnostyka,
 • Biologia medyczna,
 • Badania i rozwój,
 • Genetyka medyczna.

W każdej sesji Uczestnik może zgłosić 1 streszczenie.

Termin nadsyłania streszczeń upływa 8 listopada 2015 roku.

Więcej informacji na stronie konferencji: www.sknwum.wix.com/postepy 

Oceń

 • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Niepłodność – plagą zdrowotną XXI wieku

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Niepłodność – plagą zdrowotną XXI wieku”, która odbędzie się 18 czerwca 2016 w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Hotelu Mercure Grand. Liczne grono Ekspertów oraz Specjalistów podzieli się z Państwem doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z problematyką niepłodności.

Czytaj więcej

Udany poród - Penny Simkin, Ruth Ancheta

Pojawienie się tej książki na półkach polskich księgarni jest jak światło w mroku, dające nadzieję na praktykowanie w realiach rodzimego położnictwa rodzenia po ludzku (oryginał doczekał się już trzeciego wydania!). Fakt, że wydało ją Wydawnictwo PZWL dodatkowo zaświadcza o tym, że wiatr zmian w podejściu do procesu porodu i samej pacjentki dociera do nas coraz silniejszym strumieniem. Podręcznik kierowany jest do służb medycznych (lekarze, położne, studenci), ale również do osób zawodowo asystujących przy porodach – doul. Powiedzieć o nim „kompendium wiedzy” to sprowadzenie lektury do jednej z wielu pomocy dydaktycznych. Powiedzieć o zawartym w nim nowoczesnym podejściu to przekreślić tysiące lat mądrości kobiecych ciał – i tych rodzących, i tych porody przyjmujących.

Czytaj więcej

pxabay

Opieka położnej nad kobietą i jej dzieckiem po cięciu cesarskim

Cięcie cesarskie jest operacją mającą na celu ukończenie ciąży lub porodu, które z różnych przyczyn nie mogą zakończyć się w sposób naturalny. Jak każda interwencja chirurgiczna niesie za sobą ryzyko wielu powikłań zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Z tego powodu nie może stanowić alternatywnej metody porodu. Wykonywane musi być ze wskazań medycznych ściśle wynikających z sytuacji zdrowotnych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia matki oraz jej dziecka. Analizując odsetek cięć cesarskich wykonywanych na świecie i w Polsce, można zauważyć tendencję rosnącą niezależnie od poziomu referencyjnego szpitali wykonujących tę procedurę [1]. Warto również wspomnieć, że najczęściej podawaną przyczyną wykonania tej operacji jest brak zgody pacjentki na poród drogami natury po uprzednio przebytym cięciu cesarskim. W opublikowanych przez Organization for Economic Cooperation and Development w 2009 roku danych z 36 krajów całego świata spadek odsetka porodów operacyjnych od 2000 roku zaobserwowano jedynie w Finlandii (–0,1%) oraz Islandii (–1,3%). W Polsce w tym samym czasie odnotowano wzrost o 6,4%. W badaniach prowadzonych przez prof. Troszyńskiego wskaźnik cięć cesarskich w naszym kraju w 2009 roku wyniósł 32% [2]. Z innych źródeł wynika, że waha się on w granicach 25–30%. W niektórych ośrodkach przekracza 50% [3]. To oznacza, że jedna na trzy kobiety rodzące wymaga specjalistycznej opieki pooperacyjnej świadczonej przez położne na oddziałach położniczych i w środowisku domowym po opuszczeniu szpitala.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy