Medycyna PZWL.pl

PZWL

AKADEMIA RAKA PIERSI - nowości, wyzwania, kontrowersje

Sylwia

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na XI konferencję z cyklu Akademia Raka Piersi, która odbędzie się 19.11.2018 roku w Warszawie. Postaramy się rozwiązać najbardziej kontrowersyjne problemy. Wykłady dotyczące leczenia miejscowego: procedura węzła wartowniczego vs. limfadenektomia pachowa,  radioterapia vs. limfadenektomia pachowa, radioterapia po rekonstrukcji piersi pozwolą chirurgom i radioterapeutom usystematyzować najnowszą wiedzę.

Onkolodzy kliniczni zapoznają się z rozbieżnościami pomiędzy wskazaniami rejestracyjnymi i refundacyjnymi dotyczącymi stosowania niektórych leków. Upewnią się, kiedy należy zalecać wykonywanie testów wielogenowych pacjentkom z wczesnym rakiem piersi o niepewnym ryzyku nawrotu. Zgodnie ze zwyczajem konferencji, zostaną przedstawione aktualne, europejskie zalecenia postępowania we wczesnym (St Gallen 2017) i rozsianym (ABC4 2017) raku piersi.

 Do zobaczenia 19 listopada w Warszawie!

 

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie: https://www.instytutpwn.pl/konferencja/rakpiersi/

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Akademia Raka Piersi - Chemioterapia dose-dense

Najczęściej stosowana chemioterapia uzupełniająca u chorych na raka piersi składa się z antracyklin i taksoidów. Przeprowadzono badania, które wykazały większą skuteczność i bezpieczeństwo schematów ze skróconym odstępem między cyklami – czyli dose-dense. W wykładzie omówiono aktualne zalecenia dotyczące takiego postępowania, w tym kryteria doboru chorych do tej terapii

Czytaj więcej

Zapalenie gruczołu sutkowego

Zapalenie sutka (mastitis) może objawiać się w postaci obrzęku, zaczerwienienia i bólu piersi. Zdarza się, że towarzyszy mu powiększenie węzłów chłonnych pachowych. Czasami stan zapalny może spowodować powstanie ropnia.

Czytaj więcej

RAK JAJNIKA – rola mutacji BRCA1/BRCA2

Rak jajnika to wielkie wyzwanie dla onkologii. Znakomita większość chorych ma diagnozowaną chorobę w późnym stopniu zaawansowania. Na razie krok naprzód zrobiła genetyka. Identyfikacja mutacji genów BRCA1/BRCA2 jest obecnie jednym z nielicznych czynników predykcyjnych, a jednocześnie – rokowniczych w raku jajnika. Dlatego, obok edukacji w zakresie wczesnych symptomów choroby, tak ważna jest znajomość rodzinnej historii zachorowań na nowotwory i w konsekwencji oznaczanie mutacji BRCA1/BRCA2 u pacjentek i ich krewnych.

Czytaj więcej

Wydarzenia

AKADEMIA RAKA PIERSI nowości, wyzwania, kontrowersje EDYCJA 2019

Czytaj więcej

AKADEMIA RAKA PIERSI nowości, wyzwania, kontrowersje EDYCJA 2019

Czytaj więcej

AKADEMIA RAKA PIERSI nowości, wyzwania, kontrowersje EDYCJA 2019

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy

FB