Medycyna PZWL.pl

PZWL

Narzędzia i techniki pracy w opiece nad niepełnosprawnym ruchowo

Narzędzia i techniki pracy w opiece nad niepełnosprawnym ruchowo

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszam na naukowo - szkoleniową konferencję.
Tematem przewodnim  spotkania będą rozważania na temat  interdyscyplinarności działań, w zakresie opieki długoterminowej, z praktycznym ukierunkowaniem na techniki pracy wobec osoby  przewlekle chorej. Zwrócimy szczególną uwagę na profilaktykę i postępowanie z odleżyną.
Celem konferencji jest prezentacja wyników badań oraz wymiana doświadczeń dotyczących problemów osób przewlekle chorych,  ze szczególnym odniesiem do profilatyki i leczenia odleżyn.
Przygotowywana tematyka rozważań w sposób znakomity wpisuje się w aktualne potrzeby środowisk  zainteresowanych opieką długoterminową, a w swoich założeniach ukierunkowana jest na część teoretyczną ale również  praktyczną w zakresie warsztatowym postępowania z odleżyną.

 

 

 
Dr n. o  zdrowiu Mariola Rybka
Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa przewlekle chorych i niepełnosprawnych
 
ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI W PROMOCYJNEJ CENIE!

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Leczenie ran zakażonych

Rany możemy podzielić na tzw. ostre, do których należą np. oparzenia, rany chirurgiczne lub urazowe, i rany przewlekłe – odleżyny, owrzodzenia żylakowe, zespół stopy cukrzycowej. Dużym wyzwaniem dla współczesnej medycyny są rany przewlekłe (proces gojenia trwa powyżej 6 tygodni) i rany zakażone. Możemy dokonać również innego podziału wszystkich ran, uwzględniając konieczność leczenia miejscowego, na rany niezakażone, zakażone oraz zagrożone ryzykiem infekcji.

Czytaj więcej

Nowoczesne rozwiązania w zapobieganiu zakażeniom szpitalnym

Profilaktyka zakażeń związanych z opieką zdrowotną (ang. Healthcare-Associated Infections, HAI), obok właściwego rozpoznawania i leczenia, jest priorytetem wszystkich działań określanych ogólnie jako nadzór nad zakażeniami w warunkach szpitalnych i pozaszpitalnych. Zasady i poziomy profilaktyki powinny być jasno określone w dobrze przygotowanych, opartych na dowodach naukowych (EBM – Evidence Based Medicine) procedurach, zgodnych z rekomendacjami towarzystw naukowych i uwarunkowaniami prawnymi.

Czytaj więcej

Agresywni pacjenci – jak sobie poradzić?

62-letni mężczyzna, alkoholik, cierpiący na zdekompensowaną marskość wątroby (Cirrhosis hepatis decompensata) z encefalopatią, przyjęty do szpitala podczas ataku padaczki. Pacjent jest splątany, nieskoordynowany ruchowo, nie ma świadomości miejsca i czasu. W efekcie zaawansowanej fazy encefalopatii występują u niego częste ataki agresji, spotęgowane brakiem reakcji organizmu na większość leków uspokajających – podawany jest haloperidol. Chory odmawia współpracy z personelem medycznym, jest wulgarny, hałaśliwy, próbuje rękoczynów, w wyniku odwrócenia rytmu dobowego uniemożliwia innym pacjentom nocny wypoczynek.

Czytaj więcej

Recenzje

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy