Medycyna PZWL.pl

PZWL

Oblicza Współczesnej Interny i Medycyny Rodzinnej 2018

Agnieszka

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX już edycji cyklu szkoleniowego "Oblicza Współczesnej Interny i Medycyny Rodzinnej 2018".

Program merytoryczny szkolenia, który tworzą najlepsi specjaliści, skierowany jest do lekarzy internistów - najliczniejszej grupy lekarzy pracujących w placówkach POZ oraz tradycyjnie do lekarzy rodzinnych, pediatrów i lekarzy innych specjalności oraz lekarzy będących w trakcie specjalizacji.

W trakcie nowego cyklu będą prezentowane tematy, o które Uczestnicy szkoleń prosili w ankietach oceniających poprzedni cykl spotkań, a które są niezwykle ważne dla każdego lekarza POZ. Tematy te będą dotyczyły dziedzin medycyny tj.: kardiologii, diabetologii, nefrologii, alergologii, pulmonologii, bólu, psychiatrii, gastroenterologii, urologii oraz różnego typu zakażeń.

 

Po więcej informacji zapraszamy tutaj:
http://kimzeszkolenia.pl/szkolenie/19/Oblicza-Wspolczesnej-Interny-i-Medycyny-Rodzinnej-2018

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

„Dzieje medycyny w Polsce” – naprawdę warto

Kilka słów o 1 tomie książki „Dzieje medycyny w Polsce” pod redakcją naukową prof. Wojciecha Noszczyka. Początek lata 2015 przyniósł tysiącom lekarzy, historykom i bibliofilom wielką radość. Ukazał się 1 tom dzieła „Dzieje medycyny w Polsce” pod redakcją naukową prof. Wojciecha Noszczyka. Ta tak bardzo oczekiwana publikacja, wydana w jubileuszowym roku 70. lat działalności Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, obejmuje okres od czasów najdawniejszych do roku 1914, czyli do wybuchu I wojny światowej. Ten pięknie wydany wolumin formatu 210 x 280 mm, w twardej oprawie, obejmujący 520 stron, drukowanych na znakomitym papierze, o co zadbał wydawca, red. Jolanta Jedlińska, jest pierwszym tego rodzaju dziełem w polskiej literaturze medycznej.

Czytaj więcej

Franciszek Kokot – przedmowa do „Dziejów medycyny w Polsce”

Opisanie dziejów medycyny w Polsce jest niewątpliwie obarczone dużym ryzykiem, albowiem obiektywna ocena faktów, mitów lub przypuszczeń, obejmujących kilka wieków, jest niezwykle trudna, zwłaszcza że medycyna – jej funkcjonowanie i rozwój – w dużej mierze jest zależna od ciągle zmieniających się czynników gospodarczych, społecznych, politycznych i kulturowych. Ilustracją tej tezy może być diagnoza dotycząca sytemu funkcjonowania medycyny w Polsce i ocena stanu zdrowotnego społeczeństwa, jaką postawił Hugo Kołłątaj. Pisał on: „Prawdziwych doktorów, dobrych i szczęśliwych praktyków było u nas bardzo mało (...) w kraju tak rozległym, gdzie nie było żadnej publicznej szkoły dla aptekarzy, chirurgów i lekarzy (...). Dlatego Polska była ucieczką i schronieniem dla szarlatanów, empiryków i awanturników. Każdy kto chciał lub znalazł protekcję mógł być doktorem (...) leczył, zakładał aptekę i przepisywał medykamenty”. Słowa te, odnoszące się do stanu polskiej medycyny sprzed wieków, są i powinny być przestrogą dla naszej współczesności. Są one jednocześnie racją, dla której warto i trzeba podejmować się ryzykownych zadań, służących dobru człowieka. A takim zadaniem, ważnym i potrzebnym, jest opisanie dziejów medycyny w Polsce.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy