Medycyna PZWL.pl

PZWL

Standardy postępowania w położnictwie i ginekologii

Agnieszka

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na III Konferencję Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników „Standardy postępowania w położnictwie i ginekologii". Konferencja, w ramach projektu Akademia Młodego Specjalisty, adresowana jest do lekarzy w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.

Ogromny sukces poprzednich dwóch edycji utwierdził nas w przekonaniu, że tego rodzaju inicjatywy edukacyjne skierowane do młodego pokolenia lekarzy są bardzo potrzebne i spotykają się z ich dużym uznaniem. Dlatego zdecydowaliśmy w tym roku ponownie zaprosić Państwa do Juraty, tym razem w maju i skupić się na tematach dotyczących ginekologii, onkologii, endokrynologii oraz uroginekologii i niepłodności.

 

Po więcej informacji zapraszamy tutaj:
http://www.90c.pl/ginekologia

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Niepłodność – plagą zdrowotną XXI wieku

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Niepłodność – plagą zdrowotną XXI wieku”, która odbędzie się 18 czerwca 2016 w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Hotelu Mercure Grand. Liczne grono Ekspertów oraz Specjalistów podzieli się z Państwem doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z problematyką niepłodności.

Czytaj więcej

Agresywni pacjenci – jak sobie poradzić?

62-letni mężczyzna, alkoholik, cierpiący na zdekompensowaną marskość wątroby (Cirrhosis hepatis decompensata) z encefalopatią, przyjęty do szpitala podczas ataku padaczki. Pacjent jest splątany, nieskoordynowany ruchowo, nie ma świadomości miejsca i czasu. W efekcie zaawansowanej fazy encefalopatii występują u niego częste ataki agresji, spotęgowane brakiem reakcji organizmu na większość leków uspokajających – podawany jest haloperidol. Chory odmawia współpracy z personelem medycznym, jest wulgarny, hałaśliwy, próbuje rękoczynów, w wyniku odwrócenia rytmu dobowego uniemożliwia innym pacjentom nocny wypoczynek.

Czytaj więcej

Głęboka stymulacja mózgu w chorobie parkinsona – zasady postępowania pielęgnacyjnego

Choroba Parkinsona zaliczana jest do zaburzeń neurodegeneracyjnych układu pozapiramidowego, a u podstawy jej patologii leży postępujący proces zwyrodnieniowy komórek dopaminergicznych części zbitej istoty czarnej mózgu. Dopamina jest jednym z neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Zatem dochodzi do zniesienia regulującego wpływu istoty czarnej na czynność ruchową, czego następstwem są charakterystyczne objawy.

Czytaj więcej

Wirusowe zapalenie wątroby typu C jako problem zakażeń szpitalnych w Polsce

Wirusowe zapalenie wątroby typu C stanowi istotny problem kli¬niczny, diagnostyczny, epidemiologiczny oraz społeczny w Polsce i na świecie. Czynnikiem etiologicznym tego zapalenia jest wirus HCV (ang. hepatitis C virus), który jest przenoszony za pośred-nictwem krwi i preparatów krwiopochodnych. Według danych szacunkowych w Polsce jest zakażonych około 730 000 osób, a na świecie około 170 mln. U wielu osób rozpoznanie lekarskie dotyczy już późnych następstw WZW typu C, w postaci marskości wątroby lub raka wątroby.

Czytaj więcej

Recenzje

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy