Medycyna PZWL.pl

PZWL

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka od 0 do 3 lat

Nikodem

„Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka od 0 do 3 lat” będzie tematem przewodnim tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Naukowej odbywającej się na początku listopada w Łodzi. Podczas dwudniowych wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów, uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się między innymi z najnowszymi badaniami dotyczącymi  zaburzeń rozwojowych oraz strategiami pomocy terapeutycznej, fizjoterapeutycznej czy neurologopedycznej w tym zakresie. 

 

Zaburzenia integracji sensorycznej”, „Rola klasyfikacji ICF w procesie diagnostycznym
i terapeutycznym”, „Zaburzenia edukacji sensomotorycznej w przebiegu MPD”, „Zastosowanie kinezjologii i ontogenezy człowieka w terapii neurologicznej dzieci” czy „Strategie pomocy logopedycznej w przypadku małego dziecka z rozszczepem wargi i podniebienia” to tylko niektóre tematy tegorocznych warsztatów i wykładów. Dodatkowo uczestnicy listopadowej konferencji będą mieli możliwość wzięcia udziału między innymi w warsztatach Elaine Owen – od wielu lat specjalizującej się w analizie chodu i projektowaniu ortez czy Elżbiety Batorowicz, terapeutki prowadzącej badania nad komunikacją alternatywną i wspomagającą AAC. 

 

Szeroki zakres omawianych obszarów wczesnej interwencji oraz wieloaspektowość sprawia, iż nasza konferencja cieszy się  zainteresowaniem zarówno  lekarzy różnych specjalizacji, terapeutów i fizjoterapeutów, jak również pedagogów, psychologów czy logopedów. Dodatkowo dzięki obecności w jednym miejscu tak wielu ekspertów, konferencja ta jest także doskonałym miejscem  do wymiany wzajemnych doświadczeń, omawiania stosowanych terapii czy też nawiązywania współpracy. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż organizowane przez nas w ubiegłych latach seminaria naukowe rozrosły się uzyskując rangę  międzynarodowej konferencji i dając tym samym możliwość setkom polskich ekspertów specjalizujących się w tak ważnym zakresie, jakim jest wczesny rozwój dziecka do wymiany doświadczeń.” –podkreśla Izabela Jachim-Kubiak Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”- organizatora konferencji.

 

Konferencja ta stanowi jednocześnie podsumowanie innych działań fundacji związanych
z Kampanią społeczną  #17 milionów. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest właśnie Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, na co dzień zajmująca się terapią dzieci chorych na MPD. Celem tej ogólnopolskiej kampanii jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób cierpiących na Mózgowe Porażenie Dziecięce, których na całym świecie jest już ponad 17 milionów. Październik jest miesiącem solidarności z osobami dotkniętymi MPD i dlatego też począwszy od 5 października 2016, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, aż do końca października Fundacja „Kolorowy Świat” różnymi działaniami będzie zwracać uwagę Polaków na codzienne problemy osób chorych na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Podobnie jak w ubiegłym roku kampanię #17 milionów wspiera wiele znanych osób, instytucji oraz osób prywatnych, które poprzez media społecznościowe informują społeczeństwo o celu kampanii. Więcej informacji dostępnych jest na: http://17milionow.pl/

 

Patronat Honorowy nad konferencją objęła Naczelna Izba Lekarska, patronat: Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, a patronat medialny Gazeta Lekarska, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, MEDTube.pl oraz EdukacjaMedyczna.pl.

 

Udział w konferencji jest płatny, a z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Program konferencji oraz wszelkie informacje na temat rejestracji dostępne są na: http://www.kolorowyswiat.org/ekspert-mpd/konferencja

 

Data konferencji: 04-05.11.2016

Miejsce: Hotel Borowiecki, Łódź, ul. Kasprzaka 7/9

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Piotr Hulewicz

Specjalista ds. PR

tel. (42) 640 67 09

p.hulewicz@kolorowyswiat.org

Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”

Ul. Żabia 10/12

91-457 Łódź

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Niepłodność – plagą zdrowotną XXI wieku

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Niepłodność – plagą zdrowotną XXI wieku”, która odbędzie się 18 czerwca 2016 w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Hotelu Mercure Grand. Liczne grono Ekspertów oraz Specjalistów podzieli się z Państwem doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z problematyką niepłodności.

Czytaj więcej

Kampania „RZS. Porozmawiajmy” w Kołobrzegu - chorzy na reumatoidalne zapalenie stawów i ich lekarze

Ponad połowa chorych na reumatoidalne zapalenie stawów nie stosuje się do zaleceń terapeutycznych. Konsekwencje nieprawidłowo leczonego schorzenia przekładają się na obniżenie jakości życia pacjentów, ale również dotykają całe społeczeństwo. Podczas konferencji „Poznańsko-Szczecińskie Spotkania Reumatologiczne” odbywającej się 14-16 maja 2015 r. w Kołobrzegu została zorganizowana akcja edukacyjna skierowana do osób cierpiących na RZS i lekarzy reumatologów. Pod hasłem „RZS. Porozmawiajmy” portal TacyJakJa.pl, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej "3majmy się razem", Fundacja „JaTyMy” i firma Roche zachęcają do budowania otwartej relacji terapeutycznej. Ogólnopolska kampania ma na celu zwrócenie uwagi pacjentów i środowiska medycznego jak ważna dla wyników leczenia jest szczera rozmowa w gabinecie lekarskim.

Czytaj więcej

Ruszyła II Edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu ,,stomaPERSONA”

W ramach kampanii społecznej „STOMAlife. Odkryj stomię” ruszyła II Edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu ,,stomaPERSONA”. Celem konkursu jest docenienie osób, które na co dzień pracują na rzecz pomocy stomikom. Konkurs obejmuje trzy kategorie: lekarz, pielęgniarka stomijna oraz punkty porad stomijnych. Zgłoszenia do plebiscytu można nadsyłać do 15 września 2016 r.

Czytaj więcej

Recenzje

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy