Medycyna PZWL.pl

PZWL

XI Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

Nikodem

Szanowni Państwo,

XI konferencja organizowana przez Polską Grupę Raka Płuca tradycyjnie w Warszawie, w listopadzie odbywa się pod patronatem International Association for the Study of Lung Cancer – IASLC (Międzynarodowego Stowarzyszenia do Badań nad Rakiem Płuca). Pozwala to na korzystanie nie tylko z dorobku tej organizacji i osiagnięć ostatniej Światowej Konferencji Raka Płuca – WCLC2017, ale także z udziału w naszej konferencji międzynarodowych ekspertów.

Tegoroczna konferencja jest zgodna z MedTech Europe Code of Ethical Business Practice. 
http://www.polgrp.org.pl/2014/xi_konferencja_zgodna_z_medtech_europe_code_of_ethical_business_practice

Podobnie jak w latach poprzednich, chcielibyśmy omówić wszystkie aktualne zagadnienia związane z leczeniem chorych na raka płuca, podkreślając znaczenie wielodyscyplinarnego traktowania tego nowotworu. 

Osiągnięcia biologii molekularnej, rozwój technik torakochirurgii oraz technologii w radioterapii spowodowały, że coraz częściej leczenie jest profilowane do indywidualnych potrzeb każdego chorego. Korzyści odnoszone z leczenia zależą od decyzji podejmowanych wspólnie - przez specjalistów różnych dziedzin. Jest naszym celem, aby nadchodząca konferencja nadal była platformą wymiany doświadczeń specjalistów z wielu dziedzin medycyny. Jak co roku odbędą się warsztaty z udziałem anatomopatologów we współpracy z Polskim Towarzystwem Patologów oraz warsztaty torakochirurgiczne. Dodatkowo w programie tegorocznej konferencji znalazły się warsztaty dla pulmunologów, dla techników, z radioterapii oraz z diagnostyki obrazowej.

Zachęcamy również do udziału w sesjach wspólnie prowadzonych z Polskim Towarzystwem Chorób Płuc, sekcją onkologiczną tego Towarzystwa, Polskim Towarzystwem Onkologicznym i Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej.

Przekonani jesteśmy, że omówiona problematyka spotka się z Państwa zainteresowaniem i okaże się pomocna w codziennej praktyce.

 

Zarząd Polskiej Grupy Raka Płuca

Więcej informacji>>

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

8 maja - światowy dzień świadomości raka jajnika

W Polsce, co roku, rozpoznaje się około 3500 nowych zachorowań na raka jajnika i odnotowuje 2500 zgonów. Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika jest okazją, aby zwrócić uwagę na problem raka jajnika i zwiększyć czujność onkologiczną kobiet. Jedną z nielicznych metod oceny ryzyka wystąpienia raka jajnika, obok wywiadu rodzinnego, jest badanie obecności mutacji w genie BRCA1/2.

Czytaj więcej

Czynnik ryzyka raka przełyku

Profesor dr hab. n. med. Andrzej W. Szawłowski z Centrum Onkologii w Warszawie opowiada o wykrywaniu przypadków raka przełyku we wczesnym stadium zaawansowania. Na jakich pacjentów należy zwrócić szczególną uwagę?

Czytaj więcej

Akademia Raka Piersi - Chemioterapia dose-dense

Najczęściej stosowana chemioterapia uzupełniająca u chorych na raka piersi składa się z antracyklin i taksoidów. Przeprowadzono badania, które wykazały większą skuteczność i bezpieczeństwo schematów ze skróconym odstępem między cyklami – czyli dose-dense. W wykładzie omówiono aktualne zalecenia dotyczące takiego postępowania, w tym kryteria doboru chorych do tej terapii

Czytaj więcej

Chemio i radioterapia neoadiuwantowa w raku przełyku

Chemio i radioterapia neoadiuwantowa to przełomowa taktyka, która poprawia wyniki postępowania operacyjnego, w leczeniu raka przełyku. Jak działa ta metoda i w jakich warunkach zasadne jest jej użycie? Odpowiada Profesor dr hab. n. med. Andrzej W. Szawłowski.

Czytaj więcej

Wydarzenia

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy

FB