Medycyna PZWL.pl

PZWL

XV Repetytorium Pulmonologiczne

Admin
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

 

Po raz 15 Katedra i Klinika Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Repetytorium Pulmonologicznym, które odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2018r. Hasłem konferencji jest „Repetitio mater studiorum est”, a jej celem powtórzenie i uzupełnienie wiedzy szeroko obejmującej choroby płuc w aspekcie praktycznym. Podczas spotkania przypomnimy aktualne algorytmy diagnostyczne i terapeutyczne, przeanalizujemy ciekawe przypadki kliniczne.

Konferencja jest przeznaczona dla szerokiego grona lekarzy praktyków, którzy na co dzień zajmują się chorobami płuc (lekarze rodzinni, interniści, pulmonolodzy, alergolodzy i inni). Interaktywna i interdyscyplinarna dyskusja ma skłonić nas do refleksji nad ogromnym postępem, jaki obserwujemy w diagnostyce i leczeniu chorób układu oddechowego w kontekście często spotykanych problemów praktycznych. W programie 15 Repetytorium jest miejsce na wykład specjalny, który zwykle cieszy się dużym zainteresowaniem.

W trakcie trwania konferencji odkryjemy dla uczestników dalsze niespodzianki, jakie kryje w sobie nasze miasto Poznań. 15 lecie konferencji będzie pretekstem do wspólnych wspomnień i utrwalenia zawartych podczas niej przyjaźni. Zapraszamy do Poznania miasta historycznie związanego z powstaniem polskiej państwowości i jednocześnie nowoczesnego i śmiało patrzącego w przyszłość.

Do zobaczenia JUŻ PO RAZ 15.

 

Prof. Halina Batura-Gabryel
Kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

 

Więcej informacji: www.repetytoriumpoznan.pl/

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Recenzja podręcznika „Farmakologia: repetytorium” pod redakcją Ryszarda Korbuta

Jak efektywnie uczyć się farmakologii? Metod jest tak wiele, jak książek, po które możemy sięgnąć chcąc dobrze wypaść na egzaminie bądź przypomnieć sobie niezbędne podstawy już w trakcie naszej praktyki lekarskiej. Sęk w tym, by znaleźć właśnie te podręczniki, dzięki którym nauka staje się przyjemna, a powtarzanie łatwe i szybkie. Tym razem pod lupę wzięliśmy podręcznik „Farmakologia. Repetytorium” pod redakcją naukową Ryszarda Korbuta.

Czytaj więcej

Prawo medyczne i orzecznictwo lekarskie. Repetytorium do LEK i LDEK - wprowadzenie

Regulacje prawne są związane praktycznie z każdą dziedziną życia, w tym również z medycyną. Znajomość przepisów jest ważna dla lekarzy i lekarzy dentystów podczas wykonywania pracy zawodowej, ponieważ te właśnie grupy zawodowe podejmują decyzje dotyczące procesu leczenia pacjenta oraz oceniają stan jego zdrowia, który stanowi jedną z przesłanek przyznania określonych świadczeń z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym ubezpieczeń społecznych rolników. Absolwenci kierunków lekarskich oraz lekarsko-dentystycznych, również rozpoczynając karierę zawodową, powinni znać regulacje dotyczące prawa medycznego oraz orzecznictwa lekarskiego. Należy podkreślić, że absolwenci powyższych kierunków, przystępując do Lekarskiego egzaminu Końcowego oraz Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego zobowiązani są odbyć staż w zakresie orzecznictwa lekarskiego, bioetyki i prawa medycznego, jak też dysponować wiedzą z tego zakresu.

Czytaj więcej

„Medyczne czynności ratunkowe” – recenzja

Ratownictwo Medyczne to temat o którym ukazało się bardzo wiele pozycji książkowych. Jedną z najnowszych książek jest repetytorium: „Medyczne czynności ratunkowe” pod redakcją Przemysława Paciorka i Amelii Patrzała.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy