
Książka stanowi znakomite źródło wiedzy na temat szeroko pojętej ortopedii. Zarówno studenci fizjoterapii, jak i lekarze z zakresu rehabilitacji szybko i sprawnie znajdą w nim poszukiwane przez siebie informacje dotyczące przeprowadzania badania, formułowania oceny oraz wyboru sposobu postępowania w przypadku pacjentów z problemami ortopedycznymi.
Podręcznik został napisany w taki sposób, aby zainteresowany Czytelnik odnalazł w nim „krok po kroku” wszystkie wskazówki niezbędne do postawienia diagnozy, ustalenia rokowania oraz zaplanowania właściwej, w danym przypadku, strategii postępowania terapeutycznego i zabiegów terapeutycznych.
W 4 tomach znalazły się niezbędne informacje aby leczyć chorego i pomóc mu powrócić do normalnego życia. Najistotniejsze wiadomości podano w formie wyróżnionych graficznie wskazówek klinicznych. Istotne dane przedstawiono za pomocą praktycznych tabel i ilustracji.
Przedstawiono najczęstsze rozpoznania w oparciu o subiektywne i obiektywne ustalenia, badania kontrolne, informacje na temat diagnostyki różnicowej, zalecanych sposobów leczenia oraz rokowania.
Pod koniec każdego rozdziału poświęconego określonej części ciała zawarto serię ćwiczeń terapeutycznych opartych na tolerancji pacjentów na określone ruchy lub czynności.
Tom 2. Obręcz barkowa. Łokieć. Przedramię. Nadgarstek i ręka
Tom 3. Staw biodrowy. Staw kolanowy. Stopa. Stawy stopy
Tom 4. Kręgosłup. Żebra. Obręcz biodrowa
Autorzy kanału Fizjoterapia HD prezentują recenzję czterech tomów Ortopedii Duttona. Zapraszamy do zapoznania się z opinią praktyków!
Prof. Dr hab. Zdzisławy Wrzosek z Katedry Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dzieli się swoją opinią na temat Adaptowanej aktywności fizycznej dla fizjoterapeutów, Ćwiczenia propriocepcji w rehabilitacji oraz Ortopedii Duttona.
Ortopedia i Rehabilitacja Wiktora Degi to wspaniałe kompendium wiedzy dla studentów i wszystkich terapeutów pracujących w zakresie ortopedii. Absolutnie potrzebna i podstawowa wiedza, bez której nie warto pracować z pacjentami. W cegle 700 stronicowej są podstawy ortopedii podstawy obrazowania i inne ciekawe informacje, a w części szczegółowej zapisane są choroby i dysfunkcje w poszczególnych częściach ciała podzielone na działy - kręgosłup, miednica ,kończyna dolna górna itd.