Medycyna PZWL.pl

PZWL

Lektury obowiązkowe na Wydziale Fizjoterapii

alż Tagi: dysfunkcje narządu ruchu , Fizjoterapia , Neurologia , ortopedia
Nowość

Prof. Dr hab. Zdzisławy Wrzosek  z Katedry Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dzieli się swoją opinią na temat Adaptowanej aktywności fizycznej dla fizjoterapeutów, Ćwiczeń propriocepcji w rehabilitacji oraz Ortopedii Duttona.

Adaptowana aktywność fizyczna dla fizjoterapeutów jest pierwszą, nowatorską pozycją, która ukazała się z tego obszaru wiedzy. Istotną częścią tej pozycji jest aspekt psychospołeczny oraz sport i turystyka osób z niepełnosprawnością. Niezwykle ważnym elementem omawianym w treści podręcznika są uwarunkowania prawne turystyki tej grupy osób.

Ćwiczenia propriocepcji w rehabilitacji – jest to również pierwszy podręcznik z tego obszaru wiedzy. Zebrano w nim ćwiczenia w formie zestawów oraz podano przykłady ćwiczeń z wykorzystaniem sprzętu. Ważną częścią przywracania czucia głębokiego jest uwzględnienie chodzenia po zmiennym podłożu. W rozumieniu ćwiczeń bardzo pomocne są zaprezentowane w podręczniku staranne ryciny.

Czterotomowa Ortopedia Duttona – jest bardzo wartościową pozycją, szczególnie tom pierwszy, który stanowi kompendium anatomii, biochemiki i kirezjologii. W odniesieniu do pozostałych tomów (2–4),  wydaje się, że uwzględniono zbyt mało jednostek klinicznych z tego działu medycyny, ponieważ jednak omawiany podręcznik jest tłumaczeniem, uwagę tę należałoby kierować do autora, a nie do osoby będącej Redaktorem Naukowym lub Tłumaczem.

Wszystkie otrzymane przeze mnie podręczniki zasługują na rekomendacje, znajdują się więc na liście literatury obowiązkowej na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z zakresu fizjoterapii w ortopedii i neurologii.

Prof. Dr hab. Zdzisława Wrzosek

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Katedra Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Zobacz także

Recenzja Książki Wiktora Degi - Ortopedia i Rehabilitacja - PZWL

Ortopedia i Rehabilitacja Wiktora Degi to wspaniałe kompendium wiedzy dla studentów i wszystkich terapeutów pracujących w zakresie ortopedii. Absolutnie potrzebna i podstawowa wiedza, bez której nie warto pracować z pacjentami. W cegle 700 stronicowej są podstawy ortopedii podstawy obrazowania i inne ciekawe informacje, a w części szczegółowej zapisane są choroby i dysfunkcje w poszczególnych częściach ciała podzielone na działy - kręgosłup, miednica ,kończyna dolna górna itd.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy