Medycyna PZWL.pl

PZWL

Vademecum medycyny wewnętrznej – książka klasyczna jak sekstant

Oto tytuł otwarcie perswazyjny. Nakłania, by pójść z nim. Tyle znaczy vade mecum. Pójść, ale dokąd? Nasze nowe vademecum pomaga poruszać się po rozległym terytorium medycyny wewnętrznej. Książka klasyczna jak sekstant, nowoczesna jak nawigacja satelitarna, wygodna w użyciu jak mapa. Do lektury tej nowości i rekomendowania jej adeptom medycyny zachęca Państwa Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

Półtora tysiąca stron medycznego kondensatu. Doświadczenie i wiedza kilkudziesięciu autorów z wielu krajowych ośrodków. Ogromna praca merytoryczna redaktora naukowego – profesora Jana Duławy ze Śląska, ze szkoły profesora Franciszka Kokota. A przy tym wszystkim komunikatywność. 

W przedmowie redaktor naukowy nie tai, jaka ambicja przyświecała autorom. Zależało im na udobitnieniu „niezmiennie obowiązującej w medycynie zasady, że rozpoznaje się wprawdzie choroby, ale leczy zawsze chorego, który jest psychosomatyczną jednością i może mieć wiele różnych schorzeń”. Lekarzowi podstawowej opieki zdrowotnej lub specjaliście z oddziału ogólnointernistycznego publikacja pomoże poradzić sobie w przypadku, gdy chory wykazuje nieswoiste objawy i zgłasza niecharakterystyczne dolegliwości. Pomoże uniknąć odsyłania osoby chorej od specjalisty do specjalisty. Ułatwi szybkie skorzystanie z wiedzy już zdobytej i podążanie tropem praktycznych wskazówek oraz aktualnych zaleceń ogłoszonych przez towarzystwa naukowe.

Oceń

  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Zobacz także

Z interną za pan brat – recenzja Vademecum medycyny wewnętrznej pod red. naukową Jana Duławy

Po pierwsze, zdobywanie wiedzy medycznej jest czynnością, dla której nie istnieje ani forma dokonana czasownika, ani górny limit podręczników do przeczytania. Po drugie, o ile zadaniem większości podręczników medycznych jest przekazanie konkretnej dawki informacji, o tyle głównym celem „Vademecum medycyny wewnętrznej” jest pomoc lekarzowi w wykorzystaniu wiedzy wcześniej zdobytej – nie po to, aby zdać jakikolwiek egzamin, ale by lepiej mógł sobie radzić w codziennej pracy.

Czytaj więcej

Maj, a PZWL naj

Znów kwitną konwalie, znów pieką się placki z rabarbarem, znów PZWL wygrywa konkurs na najlepszą książkę naukową i zdobywa specjalne wyróżnienie. To znak, że przybył nasz kolega maj – by przywołać poetkę Agnieszkę z Saskiej Kępy. Wiosna nabrała kolorów.

Czytaj więcej

Środki ochrony osobistej

Jedną z podstawowych metod profilaktyki zakażeń szpitalnych jest stosowanie przez pracownika środków ochrony osobistej, w tym fartuchów, rękawic, masek, okularów i butów, w celu ochrony przed kontaktem z czynnikami o działaniu chorobotwórczym i poprawy bezpieczeństwa pracy.

Czytaj więcej

Wydarzenia

XIX Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy

FB