Medycyna PZWL.pl

PZWL

Biologia zrostu kostnego - Wiktora Degi „ortopedia i rehabilitacja"

Nowość

Paweł Koczewski, autor rozdziału „Biologia zrostu kostnego. Zaburzenia zrostu kostnego", omawia zagadnienia fizjologii zrostu kostnego przez uwzględnienie faz gojenia złamań, czynników wpływających negatywnie na dynamikę procesów gojenia kości, metod wspomagania zrostu kostnego oraz zaburzeń zrostu kostnego.

Prezentowany fragment jest częścią książki Wiktora Degi „ortopedia i rehabilitacja", w której autor omawia:
- etiologię i patomorfologię jednostek chorobowych, zasady ich rozpoznawania oraz wskazania do leczenia operacyjnego,
- zasady badania ortopedycznego i przeprowadzania skrupulatnej oceny zdjęć rentgenowskich, a także rolę nowoczesnych środków obrazowania, takich jak ultrasonografia, rezonans magnetyczny czy radiogramy 3D, 
- postępowanie w trakcie leczenia ortopedycznego operacyjnego i nieoperacyjnego,
- możliwości powikłań po leczeniu operacyjnym,
- zasady usprawniania jako istotnego elementu leczenia ortopedycznego.

Zapraszamy do pobierania!

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Recenzja Książki Wiktora Degi - Ortopedia i Rehabilitacja - PZWL

Ortopedia i Rehabilitacja Wiktora Degi to wspaniałe kompendium wiedzy dla studentów i wszystkich terapeutów pracujących w zakresie ortopedii. Absolutnie potrzebna i podstawowa wiedza, bez której nie warto pracować z pacjentami. W cegle 700 stronicowej są podstawy ortopedii podstawy obrazowania i inne ciekawe informacje, a w części szczegółowej zapisane są choroby i dysfunkcje w poszczególnych częściach ciała podzielone na działy - kręgosłup, miednica ,kończyna dolna górna itd.

Czytaj więcej

Czaszka. Budowa ogólna czaszki. Kości czaszki mózgowej

Anatomia człowieka jest nauką podstawową zajmująca szczególne miejsce w wykształceniu medyka. Jest to przedmiot trudny, wymagający wiele pracy i wysiłku ale zarazem fascynujący i niezbędny w praktyce. Cytując prof. W. Łasińskiego z przedmowy do wydania XIII podręcznika Bochenka „Jak mawiał prof. Reicher, anatomii trzeba się uczyć całe życie, bo często tego, czego uczyliśmy się parę lat temu, już nie pamiętamy. Anatomia może być nauką samodzielną, może też być służebną dla innych dziedzin medycyny. Może więc istnieć bez kliniki, jednak nauki kliniczne bez niej się nie obejdą”. Mnogość literatury anatomicznej dostępnej obecnie na rynku z jednej strony ułatwia dostęp do wiedzy, z drugiej zaś uniemożliwia łatwe zestawienie najważniejszych faktów. „Pigułka wiedzy” powstała w oparciu o jeden z najznamienitszych podręczników anatomii Bochenka – Reichera, stanowi próbę usystematyzowania i zebrania najważniejszych zagadnień w jedną całość, stanowiąc tym samym cenne repetytorium dla studentów różnych kierunków medycznych.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy