Medycyna PZWL.pl

PZWL

Twój Junior

Praca zbiorowa
Nowość Polecane

W BIEŻĄCYM NUMERZE:

Nieśmiałość nie jest w dzisiejszym świecie popularna, nie jest też gorącym tematem dyskusji, jak na przykład nadpobudliwość czy dysleksja. W świecie ludzi przebojowych, pewnych siebie, nie ma na nią miejsca. Dla wielu rodziców ich dziecko już od urodzenia „skazane jest na sukces”. Zatem z istoty rzeczy nie może być nieśmiałe! Zdarzają się opinie, że… nieśmiałe znaczy nieudolne, niezaradne, gorsze... Nic bardziej mylnego!

Nieśmiałość to bardzo indywidualna sprawa i każdy z rodziców, nauczycieli powinien znaleźć swój sposób pracy z taką osobą. Dzieci zmagające się z nieśmiałością są zazwyczaj bardzo wrażliwe, dlatego konfrontacja z rzeczywistością powinna być przemyślana i ostrożna. Jak zachować odpowiedni balans? Bardzo pomocny w tej kwestii będzie nasz temat numeru. Przeczytacie w nim rady psychologa i pedagoga, jak można razem z dzieckiem pokonać jego nieśmiałość. Jak je skutecznie wspierać, motywować i pomagać w wychodzeniu ze skorupki nieśmiałości. Jedno jest pewne, wyjątkowy jest moment, gdy z małego, nieśmiałego dziecka zaczyna wyrastać pewny siebie młody człowiek – to prawie tak, jak w bajce o „brzydkim kaczątku”.

W ostatnim tegorocznym wydaniu „Twojego Juniora” znajdziemy wiele ciekawych, zimowych tematów – w tym przegląd zimowych sportów, porady, jak przygotować Juniora na zimowisko, jak wzmacniać odporność dziecka. Są też propozycje niebanalnego spędzania czasu dla małych eksperymentatorów, ciekawych świata i kreatywnych. Rodzice małych bałaganiarzy natomiast z przyjemnością przeczytają artykuł prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej „O dzieciach siejących bałagan”. 

Oceń

  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Rozpoznawanie niedożywienia wśród pacjentów

Doktor n. med. Stanisław Kłąk, który jest prezesem zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego, opowiada o nowych ustaleniach dotyczących oceny stanu odżywienia u pacjentów oraz o skalach jego pomiaru. Zapraszamy do oglądania!

Czytaj więcej

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy