Medycyna PZWL.pl

PZWL

Recepty Zasady wystawiania

Grażyna Rajtar-Cynke
Polecane
  • Wydawnictwo: PZWL
  • Rok wydania: 2016
  • Stron: 124
  • ISBN: 9788320051353
  • Wydanie: 1

Praktyczny przewodnik poświęcony zasadom poprawnego zapisywania recept. Przedstawia podstawowe informacje o lekach, ich pochodzeniu, drogach wprowadzania oraz konkretne przykłady wystawiania recept na każdą z postaci leków. 
Niezbędnik dla studentów medycyny oraz zawodowo czynnych pielęgniarek i położnych, które uzyskały prawo do wystawiania recept na określone leki.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Receptura apteczna – recenzja Młodej Farmacji

Nowa wersja dobrze znanej studentom książki poświęconej recepturze aptecznej. Dzięki wiedzy zawartej w „Recepturze aptecznej” możemy mieć pewność, że wszystko co robimy będzie „lege artis”. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy to większy format tego wydania oraz większa liczba stron w porównaniu do wydania II (o ponad 100!). Jest to wynikiem poszerzenia książki o dodatkowe rozdziały i podrozdziały, np. całkowicie nowy rozdział „Receptura pediatryczna” oraz podrozdział „Receptura preparatów cytotoksycznych”, które mogą być szczególnie interesujące. Ponadto to wydanie zostało wzbogacone o słowniczek zawierający podstawowe definicje związane z recepturą apteczną, który ułatwia korzystanie z podręcznika. W porównaniu z poprzednim wydaniem układ graficzny jest dużo bardziej korzystny, zaletą są liczne rysunki i ryciny oraz tabele (w wyd. III pojawiają się nowe, przydatne tabele oraz zmodyfikowane tabele z poprzednich wydań, które teraz są dużo bardziej czytelne), które ułatwiają zrozumienie zagadnień przedstawionych w podręczniku. W wydaniu III zostało umieszczonych więcej przykładów recept wraz z ich omówieniem (nawet 2 razy więcej niż w poprzedniej wersji książki). Kolejną zaletą „Receptury aptecznej” jest fakt, że odnosi się do Farmakopei IX oraz najnowszej Farmakopei X, więc książka zawiera same aktualnie obowiązujące normy i zalecenia.

Czytaj więcej

Kompendium farmakologii pod red. Prof. Dr. hab. n. med. Waldemara Jańca

W IV wydaniu Kompendium farmakologii szerzej omówiono wszystkie podstawowe zagadnienia współczesnej farmakologii oraz w zwięzły sposób scharakteryzowano sposoby oddziaływania leków na procesy transmisji receptorowej i neuronalnej. Sprecyzowano także mechanizmy działania hormonów, neurohormonów i cytokin. Poszerzony rys historyczny umożliwia ogólne spojrzenie na kształtowanie się teorii działania leków i kierunków działań terapeutycznych. W celu przybliżenia zagadnień mechanizmów działania i farmakodynamiki leków w określonych jednostkach chorobowych opisy wielu grup leków poprzedzono omówieniem podstaw patofizjologicznych lub kliniczną charakterystyką procesów chorobowych, w których dana grupa leków znajduje zastosowanie.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy