
Podręcznik pozwala pogłębić znajomość języka angielskiego, głównie słuchowego. Tematem przewodnim są trudne rozmowy z pacjentem. Konwersacje – przygotowane przez lekarzy różnych specjalności – pokazują podejście do pacjenta, uczą umiejętności doboru adekwatnych słów i zachęcają do refleksji nad ulepszaniem komunikacji z pacjentem, szczególnie w bardziej problematycznych sytuacjach. Oprócz dialogów książka zawiera obudowę dydaktyczną (ćwiczenia z tekstem, poszerzenie słownictwa, ćwiczenia komunikacyjne i in.). Integralną część książki stanowią nagrania dialogów wykonane przez native speakerów. Publikacja przeznaczona do pracy na lektoratach z języka angielskiego i ewentualnie do samodzielnej nauki.
Profilaktyka zakażeń związanych z opieką zdrowotną (ang. Healthcare-Associated Infections, HAI), obok właściwego rozpoznawania i leczenia, jest priorytetem wszystkich działań określanych ogólnie jako nadzór nad zakażeniami w warunkach szpitalnych i pozaszpitalnych. Zasady i poziomy profilaktyki powinny być jasno określone w dobrze przygotowanych, opartych na dowodach naukowych (EBM – Evidence Based Medicine) procedurach, zgodnych z rekomendacjami towarzystw naukowych i uwarunkowaniami prawnymi.
Jedną z podstawowych metod profilaktyki zakażeń szpitalnych jest stosowanie przez pracownika środków ochrony osobistej, w tym fartuchów, rękawic, masek, okularów i butów, w celu ochrony przed kontaktem z czynnikami o działaniu chorobotwórczym i poprawy bezpieczeństwa pracy.
Książka autorstwa Anny Kierczak Angielski w praktyce opiekuna osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, która trafiła do biblioteki naszej szkoły, dzięki wydawnictwu Lekarskiemu PZWL, jest niezwykle przydatnym podręcznikiem w nauczaniu języka angielskiego.