Medycyna PZWL.pl

PZWL

Pielęgniarstwo nefrologiczne

Jacek Sein Anand, Krystyna Basińska, Małgorzata Barwina
Nowość Polecane

Pierwsza na rynku wydawniczym publikacja z pielęgniarstwa nefrologicznego skierowana do profesjonalistów pracujących w zawodzie oraz do studentów pielęgniarstwa. Wiedza zawarta w niniejszej książce została zaktualizowana i poszerzona o najnowsze wytyczne European Dialysis and Transplantation Nurses Association/European Renal Care Association oraz innych polskich i zagranicznych towarzystw skupiających specjalistów w dziedzinie nefrologii.

  • przyczyny i powikłania schorzeń nefrologicznych,
  • zagadnienia pielęgniarstwa w nefrologii klinicznej,
  • pielęgniarstwo w nefrologii dziecięcej (występujące po raz pierwszy w literaturze),
  • opiekę paliatywną nad pacjentami nefrologicznymi.

Po każdym z rozdziałów są zamieszczone pytania sprawdzające, które umozliwią powtórzenie zdobytej wiedzy. W publikacji znajduje się również tzw. suplement, zawierający materiały uzupełniające. Są to przede wszystkim: szczegółowy program edukacji pacjentów, plan adaptacji i rozwoju zawodowego pielęgniarki nefrologicznej.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Polecane publikacje

Zobacz także

Głęboka stymulacja mózgu w chorobie parkinsona – zasady postępowania pielęgnacyjnego

Choroba Parkinsona zaliczana jest do zaburzeń neurodegeneracyjnych układu pozapiramidowego, a u podstawy jej patologii leży postępujący proces zwyrodnieniowy komórek dopaminergicznych części zbitej istoty czarnej mózgu. Dopamina jest jednym z neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Zatem dochodzi do zniesienia regulującego wpływu istoty czarnej na czynność ruchową, czego następstwem są charakterystyczne objawy.

Czytaj więcej

Procedura rozpoznawania i raportowania postaci zakażeń szpitalnych

Jest to procedura obowiązkowa dla każdego podmiotu leczniczego i zakładów opieki zdrowotnej, które świadczą całodobowe usługi medyczne. Osobami, które są bezpośrednio odpowiedzialne za rejestr rozpoznanych zakażeń szpitalnych – przedstawia to algorytm – są pielęgniarki epidemiologiczne. Jednym z priorytetowych celów polityki zdrowotnej w Unii Europejskiej jest monitorowanie i ograniczenie zagrożeń epidemiologicznych związanych z zakażeniami występującymi w placówkach służby zdrowia.

Czytaj więcej

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy