Medycyna PZWL.pl

PZWL

Stomatologia wieku rozwojowego

Nowość Polecane

Jest to IV wydanie cenionego podręcznika stomatologii wieku rozwojowego, zmienione i uzupełnione najnowszymi zdobyczami wiedzy medycznej z tej specjalności. Podobnie jak w poprzednich wydaniach dzieła w przystępny i praktyczny sposób omówiono najważniejsze choroby jamy ustnej u dzieci i młodzieży, ich etiologię, objawy kliniczne i przebieg z uwzględnieniem odrębności anatomicznych w tym wieku. Szczegółowo przedstawiono najnowsze metody obrazowania radiologicznego, metody leczenia i znieczulania małych pacjentów oraz podkreślono znaczenie higieny jamy ustnej w profilaktyce. Uwzględniono aspekty psychologiczne postępowania z dzieckiem jako pacjentem, a także problemy stomatologiczne u dzieci specjalnej troski i ciężko chorych. Podręcznik jest bogato ilustrowany, co niewątpliwie jeszcze zwiększa jego walory dydaktyczne. Książka adresowana jest do studentów akademii medycznych, lekarzy peodontów i stomatologów.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Zmiany zapalne błony śluzowej jamy ustnej w przebiegu chemioterapii

Błona śluzowa jamy ustnej stanowi tkankę szczególnie narażoną na działanie cytotoksyczne leków przeciwnowotworowych (z uwagi na szybko zachodzące procesy proliferacyjne). Cytostatykami szczególnie predysponującymi do pojawienia się zmian zapalnych w obrębie jamy ustnej są antymetabolity, w tym: metotreksat (zwłaszcza po 5–8 dniach od zastosowanego leczenia) oraz 5-fluorouracyl.

Czytaj więcej

pixabay

Zapobieganie zakażeniom miejsca operowanego

Najważniejszym zadaniem zakładów opieki zdrowotnej jest zapewnienie chorym wymagającym leczenia operacyjnego jak najbezpieczniejszych warunków przez świadczenie wysokiej jakości usług. Jednym z jej elementów jest walka z zakażeniami szpitalnymi. Na profilaktykę tych zakażeń składa się znajomość czynników ryzyka rozwoju zakażenia miejsca operowanego, przestrzeganie zasad postępowania aseptycznego i higieny szpitalnej, szybkie rozpoznanie, właściwe leczenie i rejestrowanie. Analiza epidemiologiczna ZMO u pacjentów z oddziałów chirurgicznych jest najlepszym wskaźnikiem oceny pracy oddziału.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy