Medycyna PZWL.pl

PZWL

Farmakologia w zadaniach

Małgorzata Berezińska, Anna Wiktorowska-Owczarek
Nowość
  • Wydawnictwo: PZWL Wydawnictwo Lekarskie
  • Rok wydania: 2018
  • Stron: 196
  • ISBN: 9788320055740
  • Wydanie: 1

„Farmakologia w zadaniach. Receptura i postacie leków” to nietypowy podręcznik do nauki farmakologii poprzez rozwiązywanie zadań i problemów, przypadków klinicznych. Książka skierowana jest przede wszystkim do studentów wszystkich kierunków medycznych, ale może też być przydatna ich absolwentom.

Pierwsza część zawiera krótkie charakterystyki różnych postaci leków recepturowych, które wydawać by się mogło przeszły już do lamusa. Jednakże w dobie „alergicznej epidemii” przeżywają swój renesans i w związku ze swoją prostotą mogą zajmować znaczące miejsce w skutecznej farmakoterapii. Książka zawiera liczne zadania dotyczące zapisywania recept na leki recepturowe oraz ich rozwiązania opatrzone komentarzami i wyjaśnieniami, co powinno ułatwić studentom samodzielną naukę receptury.

Autorzy stworzyli również szereg materiałów dodatkowych, które można pobrać ze strony medycyna.pzwl.pl – dostęp konspektów przyznawany jest po zakupie książki.

W ramach cyklu „Farmakologia w zadaniach” ukażą się między innymi również „Farmakologia w zadaniach. Ośrodkowy układ nerwowy” oraz „Farmakologia w zadaniach. Farmakologia ogólna".

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Kompendium farmakologii pod red. Prof. Dr. hab. n. med. Waldemara Jańca

W IV wydaniu Kompendium farmakologii szerzej omówiono wszystkie podstawowe zagadnienia współczesnej farmakologii oraz w zwięzły sposób scharakteryzowano sposoby oddziaływania leków na procesy transmisji receptorowej i neuronalnej. Sprecyzowano także mechanizmy działania hormonów, neurohormonów i cytokin. Poszerzony rys historyczny umożliwia ogólne spojrzenie na kształtowanie się teorii działania leków i kierunków działań terapeutycznych. W celu przybliżenia zagadnień mechanizmów działania i farmakodynamiki leków w określonych jednostkach chorobowych opisy wielu grup leków poprzedzono omówieniem podstaw patofizjologicznych lub kliniczną charakterystyką procesów chorobowych, w których dana grupa leków znajduje zastosowanie.

Czytaj więcej

Recenzja podręcznika „Farmakologia: repetytorium” pod redakcją Ryszarda Korbuta

Jak efektywnie uczyć się farmakologii? Metod jest tak wiele, jak książek, po które możemy sięgnąć chcąc dobrze wypaść na egzaminie bądź przypomnieć sobie niezbędne podstawy już w trakcie naszej praktyki lekarskiej. Sęk w tym, by znaleźć właśnie te podręczniki, dzięki którym nauka staje się przyjemna, a powtarzanie łatwe i szybkie. Tym razem pod lupę wzięliśmy podręcznik „Farmakologia. Repetytorium” pod redakcją naukową Ryszarda Korbuta.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy