Medycyna PZWL.pl

PZWL

Badanie fizykalne w pielęgniarstwie. Podręcznik dla studiów medycznych

Redakcja: Danuta Dyk
Nowość Polecane

W książce przedstawiono  zagadnienia dotyczące badania podmiotowego i przedmiotowego z uwzględnieniem odrębności fizjologicznych związanych z wiekiem podopiecznego.

Dla łatwiejszego przyswojenia wiedzy poszczególne techniki badań zostały dokładnie zilustrowane. Podręcznik poprzedza rozdział uwzględniający uwarunkowania kulturowe, społeczne i zdrowotne w ocenie stanu zdrowia. Każdy rozdział badania szczegółowego kończy się przykładem dokumentacji wyników w ujęciu tabelarycznym.

Książka adresowana zarówno do studentów pielęgniarstwa, położnictwa, będzie również przydatna w codziennej pracy pielęgniarce i położnej.

Oceń

  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Recenzje

Zobacz także

Recenzja: „Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej - ICNP® w praktyce pielęgniarskiej„

Na polskim rynku pojawiła się nowatorska publikacja pod redakcją naukową Doroty Kiliańskiej - Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej - ICNP® w praktyce pielęgniarskiej. W dobie komputeryzacji i migracji ludności zwraca się szczególną uwagę na jednolitość opieki zdrowotnej, którą można uzyskać przez wprowadzenie Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP® i elektroniczną dokumentację medyczną. Klasyfikacja ta ma ułatwić prowadzenie rzetelnej opieki, wymianę informacji o pacjencie między pielęgniarkami z całego świata, a także usystematyzować proces pielęgnowania pacjenta (klienta) i tym samym chronologicznie rozwiązywać jego problemy zdrowotne. Jednakowo na całym świecie, gdziekolwiek pacjent (klient) się znajdzie.

Czytaj więcej

Leczenie ran zakażonych

Rany możemy podzielić na tzw. ostre, do których należą np. oparzenia, rany chirurgiczne lub urazowe, i rany przewlekłe – odleżyny, owrzodzenia żylakowe, zespół stopy cukrzycowej. Dużym wyzwaniem dla współczesnej medycyny są rany przewlekłe (proces gojenia trwa powyżej 6 tygodni) i rany zakażone. Możemy dokonać również innego podziału wszystkich ran, uwzględniając konieczność leczenia miejscowego, na rany niezakażone, zakażone oraz zagrożone ryzykiem infekcji.

Czytaj więcej

Szczepienia ochronne w praktyce pielęgniarki i położnej

Szczepienia ochronne są niekwestionowaną obroną w zapobieganiu występowania chorób zakaźnych. Znane z przeszłości masowe zachorowania dziesiątkujące ludność, zwłaszcza osoby najsłabsze, w tym dzieci, powodowały epidemie chorób zakaźnych, co wraz z niedożywieniem ludności decydowało o wysokiej umieralności populacji ludzkiej.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy