
Najczęściej stosowana chemioterapia uzupełniająca u chorych na raka piersi składa się z antracyklin i taksoidów. Przeprowadzono badania, które wykazały większą skuteczność i bezpieczeństwo schematów ze skróconym odstępem między cyklami – czyli dose-dense. W wykładzie omówiono aktualne zalecenia dotyczące takiego postępowania, w tym kryteria doboru chorych do tej terapii
Dr hab. n. med. prof. nadzw. Marek Jóźwiak z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu tłumaczy, dlaczego wczesna rehabilitacja jest podstawowym elementem opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi, jakie są cele tej terapii oraz przybliża sytuację finansową ośrodków rehabilitacyjnych w Polsce.
Dr n. med. Iwona Maciąg-Tymecka z Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu opowiada o specyfice rehabilitacji dzieci i młodzieży. Na czym ona polega i dlaczego tak ważne jest rozróżnienie między rehabilitacją dzieci i dorosłych? Zapraszamy do oglądania!
O rehabilitacji w chorobach dzieci i młodzieży i o specyfice opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym opowiada dr. n. med. Iwona Maciąg-Tymecka.
226 rozdziałów – opisów zabiegów stanowiących listę typowych operacji chirurgii ogólnej i naczyniowej.
Profesor dr hab. n. med. Jacek Gawrychowski w cyklu PZWL-u „leczenie okołooperacyjne” opowiada o tym, co nowego w torakochirurgii. Profesor zauważa w torakochirurgii szansę na minimalizację minimalizację dostępu operacyjnego. Jakie są perspektywy rozwoju tej techniki? Zapraszamy do obejrzenia filmu!
Ortopedia i Rehabilitacja Wiktora Degi to wspaniałe kompendium wiedzy dla studentów i wszystkich terapeutów pracujących w zakresie ortopedii. Absolutnie potrzebna i podstawowa wiedza, bez której nie warto pracować z pacjentami. W cegle 700 stronicowej są podstawy ortopedii podstawy obrazowania i inne ciekawe informacje, a w części szczegółowej zapisane są choroby i dysfunkcje w poszczególnych częściach ciała podzielone na działy - kręgosłup, miednica ,kończyna dolna górna itd.
Chemio i radioterapia neoadiuwantowa to przełomowa taktyka, która poprawia wyniki postępowania operacyjnego, w leczeniu raka przełyku. Jak działa ta metoda i w jakich warunkach zasadne jest jej użycie? Odpowiada Profesor dr hab. n. med. Andrzej W. Szawłowski.
Autorzy kanału Fizjoterapia HD prezentują recenzję czterech tomów Ortopedii Duttona. Zapraszamy do zapoznania się z opinią praktyków!