
Autorzy kanału FizjoTerapia HD prezentują recenzję czterech tomów Ortopedii Duttona. Zapraszamy do zapoznania się z opinią praktyków!
W 4 tomach znalazły się niezbędne informacje aby leczyć chorego i pomóc mu powrócić do normalnego życia. Najistotniejsze wiadomości podano w formie wyróżnionych graficznie wskazówek klinicznych. Istotne dane przedstawiono za pomocą praktycznych tabel i ilustracji.
Przedstawiono najczęstsze rozpoznania w oparciu o subiektywne i obiektywne ustalenia, badania kontrolne, informacje na temat diagnostyki różnicowej, zalecanych sposobów leczenia oraz rokowania.
Pod koniec każdego rozdziału poświęconego określonej części ciała zawarto serię ćwiczeń terapeutycznych opartych na tolerancji pacjentów na określone ruchy lub czynności.
Tom 1. Anatomia. Biomechanika. Kinezjologia
Tom 2. Obręcz barkowa. Łokieć. Przedramię. Nadgarstek i ręka
Tom 3. Staw biodrowy. Staw kolanowy. Stopa. Stawy stopy
Tom 4. Kręgosłup. Żebra. Obręcz biodrowa
Prof. Dr hab. Zdzisławy Wrzosek z Katedry Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dzieli się swoją opinią na temat Adaptowanej aktywności fizycznej dla fizjoterapeutów, Ćwiczenia propriocepcji w rehabilitacji oraz Ortopedii Duttona.
Ortopedia i Rehabilitacja Wiktora Degi to wspaniałe kompendium wiedzy dla studentów i wszystkich terapeutów pracujących w zakresie ortopedii. Absolutnie potrzebna i podstawowa wiedza, bez której nie warto pracować z pacjentami. W cegle 700 stronicowej są podstawy ortopedii podstawy obrazowania i inne ciekawe informacje, a w części szczegółowej zapisane są choroby i dysfunkcje w poszczególnych częściach ciała podzielone na działy - kręgosłup, miednica ,kończyna dolna górna itd.
Wielokierunkowa stymulacja prawidłowego rozwoju u noworodków i dzieci z chorobami ośrodkowego układu nerwowego może zapobiec wielu dramatycznym powikłaniom. Dzieci zagrożonych wystąpieniem zespołu porażenia mózgowego jest coraz więcej. Do grupy ryzyka należą przede wszystkim wcześniaki. w przypadku tych dzieci stymulacja powinna być prowadzona już od pierwszych dni życia tak, aby nie rozwinął się zespół porażenia mózgowego. Ważne jest skierowanie takiego dziecka na ścieżkę prawidłowego rozwoju. Zapraszamy od odsłuchania wypowiedzi Dr hab. n. med. prof. nadzw. Marka Jóźwiaka z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Terapia punktów spustowych to obecnie jedno z najskuteczniejszych narzędzi w walce z dolegliwościami bólowymi mięśni. Opiera się na technice wykorzystującej różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Już dziś przekonaj się o tym, jak aplikacja pomoże Ci w pracy. Pobierz z aplikację i skorzystaj z darmowego dostępu do strony z testami klinicznymi.
Recenzja książki "Kwalifikowana pierwsza pomoc Dla jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne"
Czytaj więcej
Komentarze