Medycyna PZWL.pl

PZWL

DERMATOLOGIA PREMIUM plus - Edycja 2018

Sylwia

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji ogólnopolskiej konferencji Dermatologia Premium Plus, która odbędzie się 20 października 2018r. we Wrocławiu.

Podczas spotkania poruszymy szerokie spektrum tematów: począwszy od najnowszych jednostek chorobowych w dermatologii, poprzez najczęstsze i najciekawsze przypadki kliniczne, po doniesienia z najważniejszych konferencji europejskich. Omówimy zagadnienia, które uczestnicy ubiegłorocznej konferencji wskazali jako najistotniejsze w codziennej pracy klinicznej, w tym m. in.:

  • leczenie łysienia u kobiet
  • różnicowanie owrzodzeń na podudziach
  • postępowanie przy HPV
  • skórne reakcje polekowe
  • diagnostykę i leczenie łuszczycy, trądziku i grzybic.

Konferencja adresowana jest do dermatologów, ale także specjalistów innych dziedzin medycyny, w tym alergologów, lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pediatrów oraz do wszystkich innych lekarzy zainteresowanych tematyką chorób skóry.

 

Pozdrawiam i  zapraszam,

Prof. dr hab.  Joanna Maj
Przewodnicząca Komitetu Naukowego

 

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz możliwość rejestracji na stronie: https://www.instytutpwn.pl/konferencja/dermatologia/

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

„Dzieje medycyny w Polsce” – naprawdę warto

Kilka słów o 1 tomie książki „Dzieje medycyny w Polsce” pod redakcją naukową prof. Wojciecha Noszczyka. Początek lata 2015 przyniósł tysiącom lekarzy, historykom i bibliofilom wielką radość. Ukazał się 1 tom dzieła „Dzieje medycyny w Polsce” pod redakcją naukową prof. Wojciecha Noszczyka. Ta tak bardzo oczekiwana publikacja, wydana w jubileuszowym roku 70. lat działalności Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, obejmuje okres od czasów najdawniejszych do roku 1914, czyli do wybuchu I wojny światowej. Ten pięknie wydany wolumin formatu 210 x 280 mm, w twardej oprawie, obejmujący 520 stron, drukowanych na znakomitym papierze, o co zadbał wydawca, red. Jolanta Jedlińska, jest pierwszym tego rodzaju dziełem w polskiej literaturze medycznej.

Czytaj więcej

Zmiany zapalne błony śluzowej jamy ustnej w przebiegu chemioterapii

Błona śluzowa jamy ustnej stanowi tkankę szczególnie narażoną na działanie cytotoksyczne leków przeciwnowotworowych (z uwagi na szybko zachodzące procesy proliferacyjne). Cytostatykami szczególnie predysponującymi do pojawienia się zmian zapalnych w obrębie jamy ustnej są antymetabolity, w tym: metotreksat (zwłaszcza po 5–8 dniach od zastosowanego leczenia) oraz 5-fluorouracyl.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy