Medycyna PZWL.pl

PZWL

Konferencja inauguracyjna „Polska Liga Walki z Rakiem"

11 czerwca 2015 roku oficjalnie zainauguruje swoją działalność nowa fundacja Polska Liga Walki z Rakiem. Uroczyste spotkanie odbędzie się w Pałacu Staszica w Warszawie. Nowa organizacja ma na celu szerokie wsparcie polityczne i społeczne dla działań na rzecz zwalczania nowotworów oraz ich skutków. Została powołana przez fundatorów: Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, Krzysztofa Hołowczyca, Krystynę Jandę, Prof. Ewę Łętowską, Prof. Jerzego Stuhra oraz Danutę Wałęsę. Pierwsze spotkanie założycielskie Fundacji Polska Liga Walki z Rakiem odbyło się w marciu 2015 roku.

11 czerwca, godz .12:30-14:00

Siedziba PAN, Sala Lustrzana Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72 w Warszawie

Prowadzenie: red. Jacek Żakowski

 W programie:

  • Jacek Żakowski: przywitanie i wprowadzenie.
  • Krystyna Janda czyta Nic nie zdarza się przypadkiem Tiziano Terzani.
  • Prof. dr hab. Rafał Dziadziuszko: dlaczego Polska Liga Walki z Rakiem jest potrzebna ?
  • Jerzy Stuhr czyta Politykę Nowotworową Łukasza Andrzejewskiego.
  • Łukasz Andrzejewski/Prof. dr hab. Sergiusz Nawrocki: misja i strategia działania  Polskiej Ligi Walki z Rakiem.
  • Krystyna Janda czyta Nic nie zdarza się przypadkiem Tiziano Terzani.
  • Jacek Żakowski rozmawia z Fundatorami: Bogdanem Borusewiczem, Krystyną Jandą, Ewą Łętowską, Danutą Wałęsową.
  • Prof. dr hab. Jacek Jassem: Polska Liga Walki z Rakiem – rzut oka na fundację w organizacji.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Kampania społeczna „Koniec z papierosem”

Trucizna w postaci substancji smolistych, duszenie, niemożność złapania oddechu czy nagły chwyt za serce. Tak na życie wielu Polaków czyha zabójca nr 1 - papieros. To właśnie on, jest główną postacią kryminalnej serii stworzonej na potrzeby ogólnopolskiej kampanii społecznej „Koniec z papierosem” zainicjowanej przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Kampania została zainaugurowana w ramach obchodów Światowego Dnia bez Papierosa, kiedy na całym świecie podejmuje się temat problemu zdrowotnego, jakim jest palenie papierosów i namawia się palaczy do rzucenia nałogu. Intensyfikacja działań planowana jest w listopadzie kiedy obchodzone są Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu oraz Światowy Dzień Walki z POCHP.

Czytaj więcej

8 maja - światowy dzień świadomości raka jajnika

W Polsce, co roku, rozpoznaje się około 3500 nowych zachorowań na raka jajnika i odnotowuje 2500 zgonów. Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika jest okazją, aby zwrócić uwagę na problem raka jajnika i zwiększyć czujność onkologiczną kobiet. Jedną z nielicznych metod oceny ryzyka wystąpienia raka jajnika, obok wywiadu rodzinnego, jest badanie obecności mutacji w genie BRCA1/2.

Czytaj więcej

RAK JAJNIKA – rola mutacji BRCA1/BRCA2

Rak jajnika to wielkie wyzwanie dla onkologii. Znakomita większość chorych ma diagnozowaną chorobę w późnym stopniu zaawansowania. Na razie krok naprzód zrobiła genetyka. Identyfikacja mutacji genów BRCA1/BRCA2 jest obecnie jednym z nielicznych czynników predykcyjnych, a jednocześnie – rokowniczych w raku jajnika. Dlatego, obok edukacji w zakresie wczesnych symptomów choroby, tak ważna jest znajomość rodzinnej historii zachorowań na nowotwory i w konsekwencji oznaczanie mutacji BRCA1/BRCA2 u pacjentek i ich krewnych.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy