Medycyna PZWL.pl

PZWL

Światowy Dzień Cukrzycy i DiabetesMeter – aplikacja PZWL dla cukrzyków!

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation - IDF) oraz Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization - WHO) jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

Od 1991 r. popularność tego dnia wzrosła i obecnie jest on obchodzony przez ponad 350 milionów ludzi z różnych regionów świata. W obchodach uczestniczą osoby ze środowisk opiniotwórczych, lekarze, dzieci, dorośli i oczywiście ludzie chorzy na cukrzycę. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości szerokich kręgów społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Światowy Dzień Cukrzycy przypomina, że liczba przypadków cukrzycy wzrasta i nadal będzie wzrastać, o ile nie zostaną podjęte natychmiastowe działania prewencyjne.

Tematem tegorocznego Dnia Cukrzycy jest: Zdrowe odżywianie naszym prawem, nie przywilejem: Działajmy już dziś, by zmienić jutro. 

DiabetesMeter

Wydawnictwo Lekarskie PZWL przygotowało dla cukrzyków specjalną aplikację DiabetesMeter!

Po pierwsze glukometr, po drugie pompa insulinowa.

Pora uzupełnić listę urządzeń elektronicznych ułatwiających diabetykom zmagania z cukrzycą.
Czas na smartfon, fablet, tablet. Czas na praktyczną aplikację mobilną.

Orientacja w potrzebach chorego plus sprawdzona wiedza o żywieniu plus doświadczenie w opracowywaniu wygodnych narzędzi informatycznych. Nareszcie i po polsku, i po angielsku. Nareszcie wiarygodnie. Od BLO-IT oraz Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

Udostępniamy osobom chorym na cukrzycę insulinozależną kompleksowe wsparcie w podejmowaniu bieżących decyzji dotyczących żywienia i leczenia.
Przedstawiamy DiabetesMeter.

Z aplikacji skorzystają osoby leczone:

 • pompą insulinową
 • szybko działającymi analogami insuliny (z wstrzyknięciem insuliny z reguły przed każdym posiłkiem)
 • insuliną krótko działającą oraz insuliną mieszaną (bez wstrzyknięcia insuliny przed niektórymi posiłkami, np. drugim śniadaniem).

DiabetesMeter oferuje następujące funkcjonalności:

 • kalkulator wymienników węglowodanowych (WW) i białkowo-tłuszczowych (WBT) – Użytkownik ma do dyspozycji 250 podstawowych produktów z danymi o wartościach odżywczych; ponadto może ręcznie dołączyć kolejne pozycje lub pobrać je z aplikacji DietMeter
 • analizę historycznych posiłków – aplikacja wyszukuje posiłki o składzie najbardziej zbliżonym do obecnie spożywanego posiłku; Użytkownik może sprawdzić, jakie dawki insuliny wówczas sobie wyznaczał i jakie uzyskiwał rezultaty, tzn. poziomy cukru po posiłku
 • podpowiedzi dotyczące dawkowania insuliny
 • przypomnienia dotyczące wymiany wkłucia (w przypadku używania pompy insulinowej) lub podania leku
 • raporty na potrzeby konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Działanie DiabetesMeter opiera się na założeniu, że chory współpracuje z zespołem diabetologicznym. Na przykład parametry wpisywane przez Użytkownika – wskaźnik insulinowrażliwości, wskaźnik Insulina/WW (określający, ile jednostek insuliny kompensuje jeden wymiennik węglowodanowy), wskaźnik Insulina/WBT, (określający, ile jednostek insuliny kompensuje jeden wymiennik białkowo-tłuszczowy), ilość insuliny w bazie – powinny zostać ustalone w porozumieniu ze specjalistą.

Aplikację można pobrać ze strony: http://www.palikacje.pzwl.pl/# 

Oceń

 • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Zobacz także

Leczenie osobista pompą insulinową – podręcznik dla pielęgniarek i położnych

Oddajemy w Państwa ręce podręcznik dotyczący zasad leczenia cukrzycy przy użyciu osobistej pompy insulinowej. Ta forma terapii daje wyjątkowe możliwości osobie, która z jednej strony pragnie utrzymywać poziom glukozy w normie, aby chronić się przed rozwojem powikłań choroby, a z drugiej strony jednocześnie chce się w pełni realizować zawodowo, sportowo, życiowo.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy