Medycyna PZWL.pl

PZWL

Atlas osadu moczu

Irena Rebandel, Henryk Rebandel
Polecane

Atlas powstał z myślą o tych, którzy uczą się oceniania osadów moczu, zajmują się taką oceną na co dzień oraz uczą tej procedury innych. Książka zawiera liczne kolorowe zdjęcia elementów morfologicznych, patologicznych oraz przypadkowych zanieczyszczeń moczu. Umieszczono je w poszczególnych rozdziałach (nabłonki. leukocyty i erytrocyty, wałeczki, kryształy, inne elementy, przykłady osadów) ze względu na potrzebę wyeksponowania elementów głównych. Tak dobrany, bogaty materiał ilustracyjny z pewnością pomoże analitykom medycznym w prawidłowym wykonaniu badań.

Oceń

  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

Interpretacja wyników badań laboratoryjnych

Zapewnienie pacjentowi właściwej opieki medycznej wymaga stworzenia na podstawie dostępnych informacji czytelnego obrazu stanu jego zdrowia. Obraz ten może nie wykazać zaburzeń, ale może również uwidocznić predyspozycje do pewnych schorzeń, ujawnić określone nieprawidłowości, a także umożliwić rozpoznanie choroby i ocenę jej zaawansowania. Pełny obraz kliniczny ułatwia także podjęcie właściwych decyzji terapeutycznych, na podstawie spodziewanych skutków leczenia, pozwala śledzić przebieg choroby i efekty prowadzonej terapii.

Czytaj więcej

„Demencja. Trafna diagnoza" – recenzja

O demencji, zwanej również otępieniem, mówimy wówczas, gdy dochodzi do obniżenia sprawności umysłowej wskutek uszkodzenia mózgu. Zdiagnozowanie tej przypadłości nastręcza lekarzom sporo trudności.

Czytaj więcej

pixabay

„Jaskra nie boli – kradnie wzrok” – Trwa kampania edukacyjna zachęcająca do badań diagnostycznych

Około 16 % chorych na jaskrę bezpowrotnie traci wzrok[1]. Według danych WHO schorzenie jest drugą przyczyną ślepoty w krajach rozwiniętych[2]. Tymczasem wiedza medyczna i nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają łatwo uniknąć tragedii. Wystarczy regularnie badać stan zdrowia oczu. W Polsce jaskrę zdiagnozowano u co najmniej 420 tys. osób z czego 300 tys. to kobiety[3]. Prawdopodobnie połowa chorych wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy, powoli tracąc wzrok. Eksperci z Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz pacjenci dotknięci jaskrą apelują, by Polacy interesowali się stanem zdrowia oczu i wykonywali badania diagnostyczne. Przy ograniczonym dostępie do okulisty od stycznia 2015 r. wysiłek w kierunku wykrycia jaskry jest dla pacjenta jeszcze większy.

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy