Medycyna PZWL.pl

PZWL

Zespół Sudecka / Algodystrofia / CRPS

Andrzej Żyluk
Nowość Polecane

Niniejsza publikacja stanowi zaktualizowane, gruntownie zweryfikowane i rozszerzone drugie wydanie cenionej przez Czytelników monografii, którą autor opublikował w 2000 r. pod tytułem „Algodystrofia kończyny górnej. Pourazowy zespół bólowy kończyny górnej: diagnostyka i leczenie”. Obejmuje między innymi zagadnienia diagnostyki, leczenia (z uwzględnieniem tzw. metody szczecińskiej) i profilaktyki zespołu Sudecka. Traktuje też o algodystrofii kończyny dolnej, algodystrofii u dzieci i młodzieży oraz zespole bark-ręka. Powstała w oparciu o bogate doświadczenie kliniczne autora. Ma charakter praktyczny i krytyczny.

Oceń

  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Polecane publikacje

Zobacz także

pixabay

Rehabilitacja dzieci z chorobami ośrodkowego układu nerwowego

Wielokierunkowa stymulacja prawidłowego rozwoju u noworodków i dzieci z chorobami ośrodkowego układu nerwowego może zapobiec wielu dramatycznym powikłaniom. Dzieci zagrożonych wystąpieniem zespołu porażenia mózgowego jest coraz więcej. Do grupy ryzyka należą przede wszystkim wcześniaki. w przypadku tych dzieci stymulacja powinna być prowadzona już od pierwszych dni życia tak, aby nie rozwinął się zespół porażenia mózgowego. Ważne jest skierowanie takiego dziecka na ścieżkę prawidłowego rozwoju. Zapraszamy od odsłuchania wypowiedzi Dr hab. n. med. prof. nadzw. Marka Jóźwiaka z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Czytaj więcej

Osteoporoza – problem interdyscyplinarny

W ostatnich nastąpił ogromny postęp wiedzy z zakresu biologii kości, mięśni i innych narządów związanych z powstawaniem osteoporozy prowadzącej do złamań. W zapomnienie idzie już kość rozumiana jako tkanka podporowa i osteoporoza jako jej schorzenie. Tradycyjny bowiem podział organizmu na: narząd ruchu, narząd wydzielania wewnętrznego, układ pokarmowy i centralny system nerwowy jest już dalece niewystarczający, gdyż każdy z tych narządów jest również organem wydzielania wewnętrznego.

Czytaj więcej

Zespół wczesnej kolaguopatii

W ramach cyklu nagrań pod wspólnym tytułem Wiedza i pasja w codziennej praktyce Wydawnictwa Lekarskiego PZWL Profesor dr hab. n. med. Ewa Mayzner-Zawadzka z Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego opowiada o kolaguopatii, czyli zespole zaburzeń krzepnięcia. W swojej wypowiedzi porusza takie kwestie, jak przyczyny występowania kolaguopatii, możliwości jej zapobiegania oraz konsekwencje występowania. Zapraszamy do oglądania!

Czytaj więcej

Do pobrania

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy