Medycyna PZWL.pl

PZWL

Konferencja „Szczepienia w Medycynie Podróży”

Agnieszka

Znani i cenieni prelegenci wyjaśnią wszelkie wątpliwości i przygotują Państwa na pytania pacjentów, związane z wyjazdami w różne zakątki świata. Gość specjalny – Krzysztof Kobus (podróżnik, fotograf, tata dwójki dzieci, z którymi podróżuje) opowie o przygotowaniu się (i dzieci) do podróży od strony pacjenta, o potrzebach i wątpliwościach które w trakcie konferencji zostaną wyjaśnione.Zapraszamy już dziś na to niecodzienne wydarzenie.

Agenda
9.00 – 9.40    Efektywna profilaktyka zdrowotna w rodzinnej egzotycznej podróży/ Krzysztof Kobus
9.40 – 10.10   Podstawowe zasady wykonywania szczepień ochronnych/Dr hab. n. med. Ernest Kuchar
10.10 – 10.45 Niepożądane odczyny poszczepienne /Dr hab. n. med. Ernest Kuchar
10.45 – 11.00 Przerwa kawowa
11.00 – 11.35 Szczepienia dzieci wyjeżdżających/ Dr n. med. Grzegorz Karczewski
11.35 – 12.10 Najczęstsze wysypki u powracających z podróży. Choroby tropikalne – przypadki z praktyki /Dr n. med. Grzegorz Karczewski
12.10 – 12.30 Zasady prawne szczepień/ Dr n. med. Piotr Kajfasz
12.30 – 12.50 Przerwa kawowa
12.50 – 13.20 Postępowanie we wstrząsie anafilaktycznym /Dr n. med. Piotr Kajfasz
13.20 – 13.50 Szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A oraz szczepienia przeciwko grypie/ Dr n. med. Piotr Kajfasz
13.50 – 14.40 Szczepienia przedwyjazdowe/ Dr n. med. Piotr Kajfasz
14.40            Dyskusja i zakończenie

 

Wykładowcy:
Dr hab. n.med. Ernest Kuchar - Kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym szpitala WUM i nauczyciel akademicki. Lekarz specjalistaod ponad 20 lat. Członek krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych (FIMS – czyli InternationalOrganisation of Sports Medicine oraz ESPID – European Society for Paediatrc Infectious Diseases). Autor podręcznika medycznego pt „Atlas Chorób Zakaźnych Dzieci”, współtworzył podręcznik „Medycyna Sportowa”; ponadto przygotowywał liczne publikacje naukowe oraz tłumaczył podręczniki medyczne (między innymi MSD Manual czy Interna Harrisona). Dr n.med. Piotr Kajfasz -  długoletni pracownik w Klinice Chorób Odzwierzęcych i Tropikalnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest internistą, specjalistą chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej. Pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży. Autor wielu publikacji z&nbspzakresu malarii, immunizacji przedwyjazdowej, toksoplazmozy ciężarnych, boreliozy. Współautor kilku podręczników akademickich, między innymi: pod redakcją prof. Z. Dziubka, pod redakcją prof. J. Cianciary i prof. J. Juszczyka. Dr n. med. Grzegorz Karczewski - posiada specjalizację pierwszego stopnia w zakresie chorób wewnętrznych oraz specjalizację drugiego stopnia w dziedzinie chorób zakaźnych. Uczestnik licznych polskich i&nbspzagranicznych zjazdów i konferencji dotyczących chorób zakaźnych, pasożytniczych, medycyny morskiej i&nbsptropikalnej. Członek Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego i International Society of Travel Medicine.

Koszty uczestnictwa:

do 25.03 – 300 zł (brutto/netto)

od 26.03 – 350 zł (brutto/netto)

http://www.cemed.pl/?event=szczepienia-2

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Krzysztof Korzeniowski

Medycyna podróży

Na całym świecie, również w Polsce, z każdym rokiem wzrasta liczba osób podróżujących do krajów gorącej strefy klimatycznej w Azji, Afryce, Ameryce Południowej, na wyspach Oceanii. Turyści narażeni są tam na ekspozycje patogenów przenoszonych przez owady, jak również patogenów przenoszonych drogą pokarmową, oddechową i płciową, które wywołują schorzenia często niewystępujące w strefie klimatu umiarkowanego. Świat z dekady na dekadę staje się globalną wioską, a podróże międzykontynentalne są coraz bardziej powszechne. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu były na świecie rejony, do których nie zaglądali turyści z krajów rozwiniętych. Dzisiaj nie ma już takich miejsc. Podróżujemy do najbardziej niedostępnego interioru, chcemy zobaczyć jak najwięcej i jak najszybciej, często nie zastanawiając się, jakie niebezpieczeństwa potrafią czyhać niemal na każdym kroku. Dalekie podróże stają się coraz bardziej przystępne cenowo, co powoduje, że na lot samolotem na drugi koniec świata stać już niemal każdego. Podróżują wszyscy, małe dzieci, osoby w podeszłym wieku, kobiety w ciąży, niepełnosprawni, osoby chorujące przewlekle. Cele podróży są bardzo zróżnicowane, od zawodowych, naukowych, po wyjazdy turystyczne, których jest zdecydowanie najwięcej. Ryzyko zachorowania, zakażenia lub zarażenia podczas dalekich wypraw jest uzależnione od wielu czynników, takich jak stopień endemiczności odwiedzanego regionu świata, ogólny stan zdrowia podróżujących (prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, układu termoregulacji, występowanie chorób przewlekłych), podjęte działania ochronne w ramach szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej, długość pobytu czy planowane czynności w odwiedzanym miejscu. Wbrew pozorom ten ostatni element jest również bardzo istotny, zwłaszcza w odniesieniu do osób, które planują uprawianie sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka wysokogórska, nurkowanie, skoki na bungee, rafting, eksploracja jaskiń.

Czytaj więcej

Szczepienia ochronne w praktyce pielęgniarki i położnej

Szczepienia ochronne są niekwestionowaną obroną w zapobieganiu występowania chorób zakaźnych. Znane z przeszłości masowe zachorowania dziesiątkujące ludność, zwłaszcza osoby najsłabsze, w tym dzieci, powodowały epidemie chorób zakaźnych, co wraz z niedożywieniem ludności decydowało o wysokiej umieralności populacji ludzkiej.

Czytaj więcej

Recenzje

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy