Medycyna PZWL.pl

PZWL

Rola Położnej i Pielęgniarki w opiece nad mamą i dzieckiem

Nikodem

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt i wielką przyjemność wspólnie z Akademią Jeannette Kalyta  zaprosić  Państwa do udziału w kolejnym XIV cyklu warsztatów edukacyjnych  dla Położnych i Pielęgniarek z cyklu „ Uniwersytet Zdrowia „  które odbędą się w 16 miastach Polski w I połowie 2017 roku.

Tematem cyklu warsztatów będzie „ Rola położnej i pielęgniarki w opiece nad mamą i dzieckiem "Dobre praktyki w położnictwie „

Każdego roku na naszych warsztatach i konferencjach mamy zaszczyt gościć wybitnych wykładowców, którzy pomagają nam rozbudować, a także utrwalić i uaktualnić naszą wiedzę z dziedziny ginekologi i położnictwa. Także podczas tegorocznych spotkań będziemy mieli możliwość wysłuchania niezwykle interesujących wykładów dotyczących roli położnej i pielęgniarki w opiece nad mamą i dzieckiem

Jak co roku gwarantujemy Państwu najwyższy poziom merytoryczny naszych spotkań, a także wspaniałą atmosferę, które to cechy dorocznych spotkań Uniwersytetu Zdrowia niezmiennie podkreślają ich uczestnicy.

Mamy nadzieję, iż przygotowany cykl warsztatów w 2017 spełni Państwa oczekiwania i z chęcią będą Państwo do nas wracać po kolejne dawki bezcennej wiedzy..

 

W imieniu organizatora

Elżbieta Lenard

http://uniwersytetzdrowia.pl/specjalizacje/ginekologia-poloznictwo-i-neonatologia-pielegniarki.html#wstęp 

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

pxabay

Opieka położnej nad kobietą i jej dzieckiem po cięciu cesarskim

Cięcie cesarskie jest operacją mającą na celu ukończenie ciąży lub porodu, które z różnych przyczyn nie mogą zakończyć się w sposób naturalny. Jak każda interwencja chirurgiczna niesie za sobą ryzyko wielu powikłań zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Z tego powodu nie może stanowić alternatywnej metody porodu. Wykonywane musi być ze wskazań medycznych ściśle wynikających z sytuacji zdrowotnych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia matki oraz jej dziecka. Analizując odsetek cięć cesarskich wykonywanych na świecie i w Polsce, można zauważyć tendencję rosnącą niezależnie od poziomu referencyjnego szpitali wykonujących tę procedurę [1]. Warto również wspomnieć, że najczęściej podawaną przyczyną wykonania tej operacji jest brak zgody pacjentki na poród drogami natury po uprzednio przebytym cięciu cesarskim. W opublikowanych przez Organization for Economic Cooperation and Development w 2009 roku danych z 36 krajów całego świata spadek odsetka porodów operacyjnych od 2000 roku zaobserwowano jedynie w Finlandii (–0,1%) oraz Islandii (–1,3%). W Polsce w tym samym czasie odnotowano wzrost o 6,4%. W badaniach prowadzonych przez prof. Troszyńskiego wskaźnik cięć cesarskich w naszym kraju w 2009 roku wyniósł 32% [2]. Z innych źródeł wynika, że waha się on w granicach 25–30%. W niektórych ośrodkach przekracza 50% [3]. To oznacza, że jedna na trzy kobiety rodzące wymaga specjalistycznej opieki pooperacyjnej świadczonej przez położne na oddziałach położniczych i w środowisku domowym po opuszczeniu szpitala.

Czytaj więcej

Szczepienia ochronne w praktyce pielęgniarki i położnej

Szczepienia ochronne są niekwestionowaną obroną w zapobieganiu występowania chorób zakaźnych. Znane z przeszłości masowe zachorowania dziesiątkujące ludność, zwłaszcza osoby najsłabsze, w tym dzieci, powodowały epidemie chorób zakaźnych, co wraz z niedożywieniem ludności decydowało o wysokiej umieralności populacji ludzkiej.

Czytaj więcej

pixabay

Żywienie noworodków urodzonych przedwcześnie

W Polsce odsetek porodów przedwczesnych wynosi około 6%. Szanse dziecka na prawidłowy rozwój zależą od stopnia niedojrzałości biologicznej, przebiegu ciąży, przyczyn porodu przedwczesnego oraz stanu, w jakim rodzi się dziecko.Wśród wielu problemów wynikających z wcześniactwa na szczególną uwagę zasługuje aspekt żywienia [1].

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy