Medycyna PZWL.pl

PZWL

Reumatologia w praktyce lekarskiej

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Zespół wczesnej kolaguopatii

W ramach cyklu nagrań pod wspólnym tytułem Wiedza i pasja w codziennej praktyce Wydawnictwa Lekarskiego PZWL Profesor dr hab. n. med. Ewa Mayzner-Zawadzka z Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego opowiada o kolaguopatii, czyli zespole zaburzeń krzepnięcia. W swojej wypowiedzi porusza takie kwestie, jak przyczyny występowania kolaguopatii, możliwości jej zapobiegania oraz konsekwencje występowania. Zapraszamy do oglądania!

Czytaj więcej

Mamy problem z monitorowaniem wolemii w OIT?

Dr n. med. Dariusz Onichimowski z Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opowiada o pacjentach z intensywnym krwotokiem, którzy trafiają do OIT. Jak wygląda ocena wolemii u takiego pacjenta? Zapraszamy do obejrzenia filmu nagranego w ramach cyklu pod wspólnym tytułem Wiedza i pasja w codziennej praktyce Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

Czytaj więcej

Antybiotykowa profilaktyka okołozabiegowa – ważny element zapobiegania zakażeniom w szpitalu

Antybiotykowa profilaktyka okołozabiegowa jest jednym z ważnych elementów zapobiegania i ograniczania szerzenia się zakażeń szpitalnych. W niektórych zabiegach w zależności od klasyfikacji pola operacyjnego jest praktycznie niezbędna, zwłaszcza jeśli pacjent jest obarczony wieloma czynnikami ryzyka, zwiększającymi prawdopodobieństwo wystąpienia działania niepożądanego.

Czytaj więcej

Kampania „RZS. Porozmawiajmy” w Kołobrzegu - chorzy na reumatoidalne zapalenie stawów i ich lekarze

Ponad połowa chorych na reumatoidalne zapalenie stawów nie stosuje się do zaleceń terapeutycznych. Konsekwencje nieprawidłowo leczonego schorzenia przekładają się na obniżenie jakości życia pacjentów, ale również dotykają całe społeczeństwo. Podczas konferencji „Poznańsko-Szczecińskie Spotkania Reumatologiczne” odbywającej się 14-16 maja 2015 r. w Kołobrzegu została zorganizowana akcja edukacyjna skierowana do osób cierpiących na RZS i lekarzy reumatologów. Pod hasłem „RZS. Porozmawiajmy” portal TacyJakJa.pl, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej "3majmy się razem", Fundacja „JaTyMy” i firma Roche zachęcają do budowania otwartej relacji terapeutycznej. Ogólnopolska kampania ma na celu zwrócenie uwagi pacjentów i środowiska medycznego jak ważna dla wyników leczenia jest szczera rozmowa w gabinecie lekarskim.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy