
Pierwszy na polskim rynku podręcznik akademicki, w którym niezbędną wiedzę na temat tej dziedziny medycyny przekazano w niezwykle zwięzły, niemal „telegraficzny” sposób.
W ostatnich latach, w dobie Internetu, zaistniała potrzeba stworzenia podręcznika, który przypominałby notatki pisane w czasie wykładu. Próby jego stworzenia podjął się znany i ceniony autor, twórca oraz redaktor naukowy wielu monografii, książek, a także podręczników z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej. Jego wiedza i doświadczenie gwarantują wysoki poziom tej publikacji.
W książce omówiono podstawy chirurgii z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć i zmian, które ostatnio nastąpiły. Ogromnym jej walorem – poza bardzo czytelnym układem – są ilustracje, które w prosty i przejrzysty sposób pomagają opanować materiał.
Repetytorium będzie z pewnością ogromnie pomocne studentom wszystkich wydziałów uczelni medycznych w opanowaniu wiedzy na temat chirurgii. Może być też przydatne dla praktykujących już chirurgów i lekarzy rodzinnych.
„Chirurgia dziecięca” to nowatorski i kompleksowy podręcznik, który nie jest skierowany tylko do chirurgów dziecięcych! Porusza także tematy bliskie lekarzom na co dzień pracujących z dziećmi, a są nimi pediatrzy i lekarze rodzinni.
W ostatnim czasie trafiła do naszej redakcji nowa pozycja Wydawnictwa PZWL. Tym bardziej z wielkim zainteresowaniem przystąpiliśmy do zapoznania się z jej treścią. W dzisiejszych czasach można zauważyć postępującą standaryzację zachowań wśród lekarzy. Większość procesów diagnostycznych, programów terapeutycznych itp. narzuca określone schematy wobec pacjenta i jego problemów.
Jakie są wskazania do leczenia zmian ogniskowych wątroby? Profesor dr hab. n. med. Piotr Małkowski, dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, Profesor w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej Transplantacyjnej i Wątroby WUM, omawia kwestie związane z powiększaniem się guza, guzami objawowymi oraz z ryzykiem zezłośliwienia guza.