
Nowoczesna, praktyczna publikacja niezbędna w codziennej praktyce. Zawiera najważniejsze zagadnienia poświęcone różnym aspektom diagnostyki prenatalnej, niezbędne do prawidłowej opieki nad kobietą w ciąży.
W książce omówiono:
Publikacja adresowana do lekarzy specjalizujących się w położnictwie i ginekologii, w diagnostyce obrazowej oraz genetyce klinicznej.
W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epileptologii mamy przyjemność oddać w Państwa ręce książkę: „Padaczka. Diagnostyka różnicowa padaczkowych i niepadaczkowych incydentów napadowych”.
Zapewnienie pacjentowi właściwej opieki medycznej wymaga stworzenia na podstawie dostępnych informacji czytelnego obrazu stanu jego zdrowia. Obraz ten może nie wykazać zaburzeń, ale może również uwidocznić predyspozycje do pewnych schorzeń, ujawnić określone nieprawidłowości, a także umożliwić rozpoznanie choroby i ocenę jej zaawansowania. Pełny obraz kliniczny ułatwia także podjęcie właściwych decyzji terapeutycznych, na podstawie spodziewanych skutków leczenia, pozwala śledzić przebieg choroby i efekty prowadzonej terapii.
O demencji, zwanej również otępieniem, mówimy wówczas, gdy dochodzi do obniżenia sprawności umysłowej wskutek uszkodzenia mózgu. Zdiagnozowanie tej przypadłości nastręcza lekarzom sporo trudności.