
Ceniony podręcznik – przewodnik do nauki medycznego języka angielskiego, który został przygotowany z myślą o lekarzach i studentach medycyny, którzy posługują się językiem angielskim na poziomie średnim zaawansowanym i planują studiować lub pracować w jednym z krajów anglojęzycznych.
Autorzy - brytyjsko-polski zespół lekarzy – przygotowali książkę, która jest doskonałym źródłem wiedzy o języku i zwyczajach panujących w służbie zdrowia w Wielkiej Brytanii. Zawiera zwroty, terminy i skróty medyczne, m.in. z zakresu medycyny ratunkowej, interny, położnictwa i ginekologii, psychiatrii, pediatrii i chirurgii, uzależnień, genetyki i poradnictwa genetycznego a także przydatne w izbie przyjęć. W ostatniej części podręcznika znalazło się słownictwo z potocznego języka angielskiego związanego z tematyką medyczną.
W obecnym III już wydaniu rozszerzono i zmieniono część poświęconą czynnościom związanym z przyjęciem pacjenta. 21 przypadków z oddziału nagłych przyjęć wzbogacono o pytania i odpowiedzi nawiązujące do konkretnego przypadku, które pozwalają na samoocenę czynionych postępów. Ponadto w nowym wydania znalazło się 8 nowych dialogów.
Układ książki ułatwia samodzielną naukę, a nagrania audio dostępne na portalu medycyna.pzwl.pl pozwalają na doskonalenie wymowy.
Książka autorstwa Anny Kierczak Angielski w praktyce opiekuna osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, która trafiła do biblioteki naszej szkoły, dzięki wydawnictwu Lekarskiemu PZWL, jest niezwykle przydatnym podręcznikiem w nauczaniu języka angielskiego.
29 października 2016 r. Warszawa, hotel Sofitel Victoria Znakomita okazja do spotkania dla wszystkich, których jednoczy chęć pomocy chorym na cukrzycę.
Dzieje medycyny w Polsce stanowią zbiór szkiców i opracowań autorskich, które dotyczą medycyny w Polsce przedrozbiorowej i w okresie zaborów (tom I), medycyny II Rzeczypospolitej z uwzględnieniem I i II wojny światowej (tom II) oraz medycyny w PRL od 1944 r. do 1989 r. (tom III). Zgodnie z przyjętymi założeniami tekst każdego tomu uzupełnia omówienie warunków polityczno-społecznych wpływających na kształtowanie się i rozwój nauk medycznych oraz polskiej organizacji opieki zdrowotnej w danym okresie.