
Medycyna Paliatywna to publikacja przygotowana przez grono znanych i cenionych autorów, dostosowana jest do nowego programu specjalizacji, a omówione w niej zagadnienia zostały opracowane w oparciu o najnowszą literaturę światową.
W podręczniku przedstawiono diagnozowanie, profilaktykę oraz leczenie farmakologiczne, chirurgiczne i radiologiczne objawów, które towarzyszą postępującym, zagrażającym życiu chorobom, a także formy rehabilitacji, zasady postępowania i komunikowanie się z chorym oraz jego rodziną, metody oceny jakości życia chorych, opiekę duchową i psychologiczną. Poruszono też tematykę związaną z wypaleniem zawodowym oraz problemami etycznymi i prawnymi w opiece paliatywnej.
Publikacja zainteresuje lekarzy specjalizujących się w medycynie paliatywnej, onkologów, pielęgniarki onkologiczne i pracujące w hospicjach oraz studentów medycyny i wydziałów nauk o zdrowiu.
bedacmlodymlekarzem.pl przy współpracy z wydawnictwem PZWL przygotowało konkurs przeznaczony głównie dla studentów i stażystów, choć udział może wziąć każdy. Do wygrania podręczniki.
Wywiad z Martą Kurzawą, rezydentkę III kliniki Radioterapii i Chemioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie w Gliwicach
Chemio i radioterapia neoadiuwantowa to przełomowa taktyka, która poprawia wyniki postępowania operacyjnego, w leczeniu raka przełyku. Jak działa ta metoda i w jakich warunkach zasadne jest jej użycie? Odpowiada Profesor dr hab. n. med. Andrzej W. Szawłowski.