Medycyna PZWL.pl

PZWL

Dokumentacja medyczna dla pielęgniarek i położnych

Dokumentacja medyczna dla pielęgniarek i położnych

Pomimo, iż już od ponad roku obowiązują nowe zasady prowadzenia dokumentacji medycznej – przepisy wciąż budzą problemy interpretacyjne i niejasności w stosowaniu. Dodatkowo od 1 stycznia 2013 roku obowiązuje kolejna zmiana rozporządzenia w której MZ dostosowało jego przepisy do ustawy o działalności leczniczej.

Uprzejmie informujemy, że szkolenie odbędzie się w godzinach 10:00-16:00. 1. Wszystko o obowiązkach pielęgniarek i położnych wg najnowszego rozporządzenia MZ z 20 grudnia 2012 roku - na przykładach pokażemy, które dokumenty koniecznie przygotować od nowa; które wymagają modyfikacji, a które jedynie uzupełnienia 2. Nowe wytyczne w zakresie udostępniania i przechowywania dokumentacji – komu i na jakiej podstawie można udostępnić dokumentację, czy za udostępnienie można pobierać opłaty, jak przechowywać druki, aby nie narazić się na zastrzeżenia instytucji kontrolnych ĆWICZENIA NA RZECZYWISTEJ DOKUMENTACJI 1. Zmienione i nowe druki – przećwiczymy wspólnie wypełnianie najważniejszych dokumentów wymaganych w przychodniach, indywidualnych praktykach i szpitalach, 2. Pułapki i punkty newralgiczne w nowej dokumentacji obowiązującej od 1 stycznia 2013 - wskażemy wszystkie ważne i zapalne punkty w dokumentacji, podpowiemy jak należy uzupełniać poszczególne rubryki, w których miejscach konieczne są szczegółowe adnotacje, podpisy, pieczątki; 3. Dokumentacja medyczna w podziale na lekarza i pielęgniarkę: co musi wypełnić lekarz, a co pielęgniarka – na jakie elementy newralgiczne uważać, kto za co ponosi odpowiedzialność, 4. Nowe procedury i obowiązki w zakresie prowadzenie dokumentacji w wersji elektronicznej – jaki jest wymagany format dokumentów, jak zorganizować system aby był bezpieczny

Więcej informacji: http://konferencje.pzwl.pl/dokumentacja

Zarejestruj się: http://konferencje.pzwl.pl/dokumentacja/rejestracja

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Odpowiedzialność pracownicza – w praktyce lekarza dentysty

Celem publikacji pod tytułem Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty jest przedstawienie aktualnych wymagań dotyczących prowadzenia dokumentacji medycznej w praktyce stomatologicznej. W pracy przestawiono proces jej tworzenia, przechowywania i udostępniania. Prezentujemy Państwu rozdział dotyczący odpowiedzialności pracowniczej.

Czytaj więcej

Pacjent z wirusem HIV – bezpieczeństwo i opieka

Opieka nad pacjentem zakażonym wirusem HIV stanowi zawsze wyzwanie dla personelu medycznego. Z jednej strony sytuacja taka wymusza wzmożenie uwagi i koncentracji podczas wykonywania wszelkich czynności pielęgnacyjnych, diagnostycznych czy terapeutycznych, z drugiej zaś szczególnego potraktowania wymaga sam pacjent.

Czytaj więcej

Szczepienia ochronne w praktyce pielęgniarki i położnej

Szczepienia ochronne są niekwestionowaną obroną w zapobieganiu występowania chorób zakaźnych. Znane z przeszłości masowe zachorowania dziesiątkujące ludność, zwłaszcza osoby najsłabsze, w tym dzieci, powodowały epidemie chorób zakaźnych, co wraz z niedożywieniem ludności decydowało o wysokiej umieralności populacji ludzkiej.

Czytaj więcej

Recenzje

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy