Medycyna PZWL.pl

PZWL

Konferencja „Mikrobiologia w Medycynie, Przemyśle i Ochronie Środowiska"

Zapraszamy na kolejną edycję konferencji Mikrobiologia w Medycynie, Przemyśle i Ochronie Środowiska, która odbędzie się w dniach 24-25 października 2015 roku, w gmachu D Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.

Konferencja adresowana jest zarówno do studentów ostatnich lat studiów jak i doktorantów, doktorów, naukowców rozpoczynających swoją karierę badawczą, członków kół naukowych zainteresowanych mikrobiologią, immunologią, biotechnologią, medycyną przedkliniczną i weterynaryjną.

Zachęcamy do zgłaszania streszczeń przygotowanych na podstawie prac magisterskich, prac doktorskich oraz projektów kół naukowych. Konferencja ma na celu stworzenie przyjaznego forum do przedstawiania problemów badawczych i osiągnięć naukowych, wymianę problemów badawczych oraz nawiązanie kontaktów między młodymi naukowcami kierunków biologicznych i medycznych reprezentujących polskie Uczelnie Wyższe.

Ubiegłe edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszej uczestniczyło 180 osób, a podczas drugiego spotkania gościliśmy ponad 250 uczestników reprezentujących większość polskich uczelni o profilu biologicznym i medycznym. W 2015 roku liczymy na podobną frekwencję i równie wysoki poziom obrad.

Najlepsze doniesienia ustne i plakatowe będą nagradzane!!! Wśród nagród znajdują się pipety automatyczne, bony podarunkowe, książki i wiele innych.

Opłata konferencyjna w wysokości 80 zł obejmuje wstęp na obrady, posiłki, udział w przerwach kawowych, materiały zjazdowe oraz udział w imprezie integracyjnej i wydarzeniach towarzyszących.

Więcej informacji na stronie:http://www.mikrostudent.pl/index.php/kontakt

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

Maj, a PZWL naj

Znów kwitną konwalie, znów pieką się placki z rabarbarem, znów PZWL wygrywa konkurs na najlepszą książkę naukową i zdobywa specjalne wyróżnienie. To znak, że przybył nasz kolega maj – by przywołać poetkę Agnieszkę z Saskiej Kępy. Wiosna nabrała kolorów.

Czytaj więcej

Partnerem konkursu SUPERMEDICUS został portal medme.pl

Partnerem II edycji konkursu SUPERMEDICUS został portal medme.pl. W sumie do plebiscytu zostało nominowanych ponad 50 firm i placówek medycznych z całej Polski. Do 31. sierpnia powinny one wysłać wypełniony formularz konkursowy, który można pobrać ze strony:http://supermedicus.pl/o-konkursie/materialy-konkursowe. Zwycięzcy konkursu odbiorą statuetki SUPERMEDICUS 24. października w Warszawie podczas Wielkiej Gali.

Czytaj więcej

Segregacja i usuwanie odpadów

Placówki ochrony zdrowia wytwarzają różnorodne odpady – przede wszystkim komunalne oraz medyczne. W tym drugim przypadku dzielone są na odpady zakaźne, niebezpieczne (toksyczne), nie niebezpieczne oraz niskoradioaktywne. Aby nie stały się przyczyną zagrożenia dla zdrowia ludzi i środowiska, muszą być prawidłowo identyfikowane, segregowane i unieszkodliwiane. Niestety, często niedoskonałość wprowadzonych procedur sprawia, że odpady z poszczególnych grup są mieszane ze sobą.

Czytaj więcej

Środki ochrony osobistej

Jedną z podstawowych metod profilaktyki zakażeń szpitalnych jest stosowanie przez pracownika środków ochrony osobistej, w tym fartuchów, rękawic, masek, okularów i butów, w celu ochrony przed kontaktem z czynnikami o działaniu chorobotwórczym i poprawy bezpieczeństwa pracy.

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy