Medycyna PZWL.pl

PZWL

Zaburzenia rytmu serca – choroby wewnętrzne

Nowość

Zaburzenia rytmu serca mogą stanowić manifestację zaostrzenia chorób przewlekłych jak i być ich przyczyną. Właściwa diagnostyka jest zatem kluczowa dla postępowania i leczenia. Dzięki tej pigułce poznasz kryteria rozpoznania zaburzeń rytmu zarówno nadkomorowych jak i komorowych, schematy diagnostyczne oraz postępowanie.

Po przeczytaniu będziesz wiedział:

 • jakie są kryteria rozpoznania zaburzeń rytmu nadkomorowych?
 • jak leczyć ostre stany związane z zaburzeniami rytmu nadkomorowych?
 • jakie zastosować leczenie przewlekłe po incydentach sercowych związanych z zaburzeniami rytmu?
 • jakie są główne grupy leków antyarytmicznych?
 • jak rozpoznać nagłe zatrzymanie krążenia w mechanizmie migotania komór oraz jakie wdrożyć postępowanie?
 • jakie są kryteria rozpoznania bloków przedsionkowo – komorowych oraz odnóg pęczka Hisa?
 • na czym polega elektroterapia i jakie są wskazania do tego rodzaju leczenia?

Zapraszamy do pobierania!

Oceń

 • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Komentarze

Zobacz także

29 października – Światowy Dzień Udaru Mózgu

29 października obchodzony jest Światowy Dzień Udaru Mózgu, ustanowiony przez World Stroke Organization (WSO). Ma on uświadamiać, jak groźnym zjawiskiem jest udar mózgu i jego konsekwencje, ale przede wszystkim, jak do niego nie dopuścić. W tym roku Fundacja Udaru Mózgu nagłaśnia kampanię STOP MIGOTANIU przypominając, że to migotanie przedsionków jest jedną z najgroźniejszych przyczyn udaru mózgu, z którą na szczęście można skutecznie walczyć.

Czytaj więcej

pixabay

Rejestr GOLD AF

DUBLIN, 7 kwietnia 2015, Firma Medtronic plc (NYSE: MDT) ogłosiła włączenie pierwszego pacjenta do rejestru GOLD AF - pierwszego tego typu, prospektywnego, obserwacyjnego badania klinicznego dotyczącego wykorzystania technologii Phased RF w leczeniu pacjentów z objawowym migotaniem przedsionków (AF). Wieloośrodkowy rejestr oceni rzeczywiste wyniki leczenia za pomocą wieloelektrodowego cewnika PVAC GOLD - do ablacji żył płucnych oraz innych cewników wykorzystujących technologię Phased RF firmy Medtronic.

Czytaj więcej

Głęboka stymulacja mózgu w chorobie parkinsona – zasady postępowania pielęgnacyjnego

Choroba Parkinsona zaliczana jest do zaburzeń neurodegeneracyjnych układu pozapiramidowego, a u podstawy jej patologii leży postępujący proces zwyrodnieniowy komórek dopaminergicznych części zbitej istoty czarnej mózgu. Dopamina jest jednym z neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Zatem dochodzi do zniesienia regulującego wpływu istoty czarnej na czynność ruchową, czego następstwem są charakterystyczne objawy.

Czytaj więcej

Recenzja książki „Psychiatria w praktyce ratownika medycznego” pod redakcją naukową Jana Jaracza i Amelii Patrzały

Ta książka jest po prostu bardzo pożyteczna. Jednak to „po prostu” jest wynikiem wiedzy i doświadczenia jej dziewięciorga współautorów: Dominika Chmiela, Jana Jaracza, Marcina Jaracza, Andrzeja Kobusa, Amelii Patrzały, Joanny Pawlak, Artura de Rosier, Agnieszki Słopień i Małgorzaty Bogackiej. Napisali ją w sposób możliwie prosty, co nie znaczy uproszczony. A prostota jest pieczęcią prawdy (Ghyczy i wsp. 2002).

Czytaj więcej

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy