Medycyna PZWL.pl

PZWL

Kardiochirurgia dziecięca. Wybrane zagadnienia - rozdział w oryginalnej wersji językowej

Admin

Kardiochirurgia dziecięca. Wybrane zagadnienia to nowy podręcznik przygotowany przez wybitnych polskich specjalistów związanych przede wszystkim z krakowskim ośrodkiem kardiochirurgii dziecięcej. W zespole Autorów znajdują się również obcokrajowcy: profesor Michael Hübler – wybitny kardiochirurg z Zürichu oraz kardiopatolog wszechczasów i twórca stosowanej w całym świecie klasyfikacji wad wrodzonych serca – profesor Richard van Praagh.

W części ogólnej publikacji skrótowo omówiono dzieje kardiochirurgii dziecięcej w Polsce oraz szeroko przestawiono anatomię chirurgiczną serca, dotychczas pomijaną w polskich opracowaniach.

W części dotyczącej problemów klinicznych omówiono m.in.: leczenie zaburzeń krzepliwości, powikłania infekcyjne, wady genetyczne skojarzone z wadą serca, zespół SIRS, przetoki naczyniowe, mechaniczne wspomagania krążenia u dzieci, leczenie interwencyjne zaburzeń rytmu serca oraz przeszczepy serca u dzieci. W części tej, w rozdziale Algebra i geometria prawidłowych i nieprawidłowych relacji wielkich tętnic, po raz pierwszy w polskojęzycznym opracowaniu znalazła się głęboka analiza procesu kształtowania się wad wrodzonych serca, przyczyn takiej, a nie innej konfiguracji wady z uwzględnieniem praktycznej terminologii wad złożonych. Rozdział ten w oryginalnej wersji językowej dostępny jest do pobrania poniżej.

Trzecią część książki poświęcono kardiochirurgii wad wrodzonych serca.

Wartość merytoryczną podręcznika podnosi bogaty materiał graficzny – prawie 480 rycin – w większości wcześniej niepublikowanych.

Książka dedykowana jest kardiochirurgom, kardiologom dziecięcym, anestezjologom, a także torakochirurgom i wszystkim innym zainteresowanym leczeniem wad wrodzonych serca.

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Zobacz także

pixabay

Rejestr GOLD AF

DUBLIN, 7 kwietnia 2015, Firma Medtronic plc (NYSE: MDT) ogłosiła włączenie pierwszego pacjenta do rejestru GOLD AF - pierwszego tego typu, prospektywnego, obserwacyjnego badania klinicznego dotyczącego wykorzystania technologii Phased RF w leczeniu pacjentów z objawowym migotaniem przedsionków (AF). Wieloośrodkowy rejestr oceni rzeczywiste wyniki leczenia za pomocą wieloelektrodowego cewnika PVAC GOLD - do ablacji żył płucnych oraz innych cewników wykorzystujących technologię Phased RF firmy Medtronic.

Czytaj więcej

Kampania społeczna „Koniec z papierosem”

Trucizna w postaci substancji smolistych, duszenie, niemożność złapania oddechu czy nagły chwyt za serce. Tak na życie wielu Polaków czyha zabójca nr 1 - papieros. To właśnie on, jest główną postacią kryminalnej serii stworzonej na potrzeby ogólnopolskiej kampanii społecznej „Koniec z papierosem” zainicjowanej przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Kampania została zainaugurowana w ramach obchodów Światowego Dnia bez Papierosa, kiedy na całym świecie podejmuje się temat problemu zdrowotnego, jakim jest palenie papierosów i namawia się palaczy do rzucenia nałogu. Intensyfikacja działań planowana jest w listopadzie kiedy obchodzone są Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu oraz Światowy Dzień Walki z POCHP.

Czytaj więcej

Recenzja podręcznika „Farmakologia: repetytorium” pod redakcją Ryszarda Korbuta

Jak efektywnie uczyć się farmakologii? Metod jest tak wiele, jak książek, po które możemy sięgnąć chcąc dobrze wypaść na egzaminie bądź przypomnieć sobie niezbędne podstawy już w trakcie naszej praktyki lekarskiej. Sęk w tym, by znaleźć właśnie te podręczniki, dzięki którym nauka staje się przyjemna, a powtarzanie łatwe i szybkie. Tym razem pod lupę wzięliśmy podręcznik „Farmakologia. Repetytorium” pod redakcją naukową Ryszarda Korbuta.

Czytaj więcej

Recenzje

Do pobrania


Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy