Medycyna PZWL.pl

PZWL

Bezpłatny newsletter

Zaprenumeruj newsletter, aby otrzymać najświeższe informacje

Specjalista

Przeczytaj artykuł

Zobacz więcej

Dobra wiadomość dla pacjentów z astmą ciężką

Astma to jedna z najczęstszych przewlekłych chorób układu oddechowego. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) choruje na nią obecnie 300 milionów ludzi na całym świecie, a w perspektywie najbliższych 20 lat, liczba chorych może wzrosnąć o kolejne 100 milionów.

Czytaj więcej

Książki

Zobacz więcej

Obejrzyj video

Zobacz więcej

Łagodne zmiany ogniskowe wątroby – wskazania do leczenia

Jakie są wskazania do leczenia zmian ogniskowych wątroby? Profesor dr hab. n. med. Piotr Małkowski, dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, Profesor w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej Transplantacyjnej i Wątroby WUM, omawia kwestie związane z powiększaniem się guza, guzami objawowymi oraz z ryzykiem zezłośliwienia guza.

Czytaj więcej

Markery w raku przełyku

Markery są pomocne przede wszystkim w monitorowaniu efektów leczenia i przebiegu choroby. O markerach w monitorowaniu terapii raka przełyku opowiada Profesor dr hab. n. med. Andrzej W Szawłowski z Centrum Onkologii w Warszawie.

Czytaj więcej

Czynnik ryzyka raka przełyku

Profesor dr hab. n. med. Andrzej W. Szawłowski z Centrum Onkologii w Warszawie opowiada o wykrywaniu przypadków raka przełyku we wczesnym stadium zaawansowania. Na jakich pacjentów należy zwrócić szczególną uwagę?

Czytaj więcej

pixabay

Rehabilitacja dzieci z chorobami ośrodkowego układu nerwowego

Wielokierunkowa stymulacja prawidłowego rozwoju u noworodków i dzieci z chorobami ośrodkowego układu nerwowego może zapobiec wielu dramatycznym powikłaniom. Dzieci zagrożonych wystąpieniem zespołu porażenia mózgowego jest coraz więcej. Do grupy ryzyka należą przede wszystkim wcześniaki. w przypadku tych dzieci stymulacja powinna być prowadzona już od pierwszych dni życia tak, aby nie rozwinął się zespół porażenia mózgowego. Ważne jest skierowanie takiego dziecka na ścieżkę prawidłowego rozwoju. Zapraszamy od odsłuchania wypowiedzi Dr hab. n. med. prof. nadzw. Marka Jóźwiaka z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Czytaj więcej

Przejdź do działu reklamy i współpracy b2b

Nasi partnerzy