
Trwa pierwsza edycja konkursu „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”.
W poniedziałek 24 kwietnia br. w Warszawie laureatki I etapu konkursu – studentki 13 polskich uczelni medycznych - powalczą w finale o tytuł Położnej Przyszłości 2017 oraz główną nagrodę – miesięczny staż w warszawskim Szpitalu św. Zofii. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej w Polsce oraz wyłonienie najlepszego studenta w kraju. Obecność na uroczystym zakończeniu konkursu zapowiedziała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.
Znaczy położna...
Olimpiada to mądra promocja zawodu położnej, przed którym nowe wyzwania, m.in.: samodzielne prowadzenie ciąży fizjologicznej, edukacja przedporodowa, sprawowanie kompleksowej opieki nad rodzącą, matką i noworodkiem czy wsparcie w okresie laktacji. Dziś podstawowe znaczenie mają nie tylko profesjonalne działania, ale też komunikacja interpersonalna, umiejętność wsparcia medycznego i psychologicznego. Wejście na rynek pracy Położnych Przyszłości - dobrze wykształconych, nowoczesnych i kompetentnych
z pewnością wzmocni rangę naszej profesji - ocenia Leokadia Jędrzejewska, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, członek komisji egzaminacyjnej konkursu.
ABC konkursu...
Konkurs skierowany jest do studentów położnictwa i ma dwuetapowy charakter. Pierwszy etap odbył się 27 marca br. w 13 uczelniach medycznych jednocześnie i wzięło w nim udział ponad 300 studentów z całej Polski (w tym jeden mężczyzna – przyszły położny. Drugi etap (do którego zaproszeni zostali zdobywcy największej liczby punktów ze swojej uczelni - same Panie) odbędzie się w formie testu i egzaminu praktycznego 24 kwietnia w godz. 9.00 – 15.00 w Warszawie w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii. Studentki będą musiały wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, ale także właściwą postawą zawodową, na którą składają się m. in. kultura osobista, komunikacja interpersonalna oraz estetyka wyglądu.
Pod prestiżowym skrzydłem...
Do tegorocznej I edycji olimpiady przystąpiły uczelnie medyczne z: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy
i Wrocławia. W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego olimpiady oraz obiektywizmu w Kapitule Konkursu zasiedli przedstawiciele m.in.:
Pozostałe informacje dostępne są na stronie konkursu: www.akademia-ama.pl/olimpiada
Biuro konkursu: Katarzyna Leciejewska tel. 605 333 681, Daria Foroncewicz tel. 504 152 778
Partnerem II edycji konkursu SUPERMEDICUS został portal medme.pl. W sumie do plebiscytu zostało nominowanych ponad 50 firm i placówek medycznych z całej Polski. Do 31. sierpnia powinny one wysłać wypełniony formularz konkursowy, który można pobrać ze strony:http://supermedicus.pl/o-konkursie/materialy-konkursowe. Zwycięzcy konkursu odbiorą statuetki SUPERMEDICUS 24. października w Warszawie podczas Wielkiej Gali.
Już 21 listopada 2015 w murach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbędzie się wielkie pisanie testu, na które zaproszony jest każdy - nie tylko młody – fizjoterapeuta! W olimpiadzie mogą uczestniczyć studenci oraz absolwenci Wydziałów Fizjoterapii z całej Polski, którzy zostaną przyporządkowani do jednej z trzech kategorii: Licencjat, Magister, Open (wszyscy uprawnieni do wykonywania zawodu fizjoterapeuty). W przygotowaniu testu wezmą udział przedstawiciele renomowanych uczelni kształcących fizjoterapeutów w Polsce. W programie także ciekawe wykłady, ekspozycje sprzętu, atrakcyjne oferty szkoleń i kursów. Każdy ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody, których łączna wartość może przekroczyć sumę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymają pakiety startowe i olimpijskie koszulki.
Oddajemy w Państwa ręce podręcznik dotyczący zasad leczenia cukrzycy przy użyciu osobistej pompy insulinowej. Ta forma terapii daje wyjątkowe możliwości osobie, która z jednej strony pragnie utrzymywać poziom glukozy w normie, aby chronić się przed rozwojem powikłań choroby, a z drugiej strony jednocześnie chce się w pełni realizować zawodowo, sportowo, życiowo.
Opieka nad pacjentem zakażonym wirusem HIV stanowi zawsze wyzwanie dla personelu medycznego. Z jednej strony sytuacja taka wymusza wzmożenie uwagi i koncentracji podczas wykonywania wszelkich czynności pielęgnacyjnych, diagnostycznych czy terapeutycznych, z drugiej zaś szczególnego potraktowania wymaga sam pacjent.
Komentarze